Trwa ładowanie...

Śląskie. Zamiast prowizorki most, na razie jest przetarg

Bielski powiat szuka wykonawcy nowego mostu na rzece Sole w Porąbce. Przeprawa ma być gotowa w 2023 roku. Jej koszt jest szacowany na 29 mln zł.

Share
Śląskie. Prowizoryczny most w Porąbce ma zastąpić przeprawa z prawdziwego zdarzenia.Śląskie. Prowizoryczny most w Porąbce ma zastąpić przeprawa z prawdziwego zdarzenia.Źródło: Google Maps
d26tyzq

Władze powiatu bielskiego ogłosiły przetarg na budowę mostu nad Sołą w Porąbce. Z dokumentacji przetargowej wynika, że wyłoniony wykonawca będzie miał do 18 miesięcy na wykonanie prac od dnia podpisania umowy. Termin składania ofert upływa 27 września.

Śląskie. Przetarg na budowę mostu w Porąbce

Inwestycja obejmuje nie tylko budowę nowej przeprawy, ale także rozbiórkę istniejącej, na której jest prowadzony ruch wahadłowy oraz obowiązuje ograniczenie wagowe. Wykonawca będzie miał za zadanie wybudować nowy most na rzece oraz przebudować odcinki dróg prowadzących do niego: wojewódzkiej 948 oraz powiatowych 4480S i 1456S. Przeprawa o długości blisko 130 m ma obejmować drogę w obu kierunkach i chodniki.

Gotowa jest już pełna dokumentacja mostu. Kosztowała 190 tys. zł. Starostwo podało, że szacowany koszt budowy nowego obiektu to ok. 29 mln zł. Powiat chce, aby część wydatków poniósł Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg.

d26tyzq

Istniejący most, a właściwie kładkę pieszo-jezdną, zbudowali kilkadziesiąt lat temu żołnierze po powodzi. Miała stanąć tymczasowo, ale służy do dziś. Jest już bardzo wyeksploatowana. Budowa nowego mostu ułatwi kierowcom dotarcie z Porąbki m.in. do Bielska-Białej, Kęt i Żywca.

"Polska na weekend". Miasto ze złota. Odkrywamy tajemnice Wałbrzycha

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d26tyzq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26tyzq
d26tyzq
Więcej tematów