Trwa ładowanie...
d2k64v9

Żywiec. Oleista plama na rzece i postępowanie policji

Wędkarze, straż rybacka, policja i strażacy – wszyscy zaangażowani w jedną sprawę. Ważną sprawę, bo dotyczącą ekologii…a dokładnie płynącej przez Żywiec rzeki.
Share
Dzięki zaangażowaniu służb szybko udało się usunąć znaczną część zanieczyszczenia na rzece, zdjęcie poglądowe
Dzięki zaangażowaniu służb szybko udało się usunąć znaczną część zanieczyszczenia na rzece, zdjęcie poglądoweŹródło: WP, Fot: Łukasz Kuczera
d2k64v9

Dużą oleistą plamę na Sole zauważył w niedzielny poranek jeden z członków Społecznej Straży Rybackiej w Żywcu. Natychmiast powiadomiono służby. Na miejsce przybyli strażacy, którzy starali się jak najszybciej usunąć zanieczyszczenie. Na rzece zostały ułożone trzy zapory.

Do pracujących na miejscu służb dołączyli przedstawiciele nadzoru wodnego PGW Wody Polskie Zarząd Zlewni w Żywcu, a także policjanci oraz Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Okazało się, że doszło do skażenia potoku Sienka. Część zanieczyszczeń dostała się do Soły, a następnie do Jeziora Żywieckiego.

Sprawcą skażenia okazał się duży zakład produkcyjny z Żywca. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie. WIOŚ ma wydać opinię dotyczącą tego, jaką substancją potok został skażony. Szacowane są także ewentualne straty.

d2k64v9

Pogoda długoterminowa z IMGW. Wiosnę przegoni siarczysty mróz

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2k64v9

Podziel się opinią

Share
d2k64v9
d2k64v9
Więcej tematów