Trwa ładowanie...

Zmiany w organizacji komunikacji tramwajowej w Katowicach

W związku z kolejnym etapem przebudowy ul. Wiosny Ludów, ul. Obrońców Westerplatte i z pl. Powstańców Śląskich w Katowicach, nastąpiły spore zmiany w komunikacji. Poniżej zamieszczamy listę najważniejszych z nich.

Zmiany w organizacji komunikacji tramwajowej w KatowicachŹródło: WP.PL, fot: Damian Wis
d24ls2g

Od początku tygodnia trwa zmiana w organizacji ruchu w centrum Katowic. Na ul. Wiosny Ludów, Obrońców Westerplatte i Powstańców Śląskich nie kursują tramwaje - wprowadzono komunikację zastępczą. Z tego powodu mamy dwa dodatkowe przystanki autobusowe - przy ul. Przelotowej oraz ul. Wiosny Ludów.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze zmiany wraz z trasami.

- Linia tramwajowa nr 14, kursować będzie na skróconej trasie, tj. od strony gminy Mysłowice zakończy relację na przystanku "Katowice Szopienice Pętla". Linia jeździć będzie ze zmienioną częstotliwością kursowania z co 15 na co 20 minut.

d24ls2g

- Linia tramwajowa nr 15, kursować będzie na trasie od przystanku „Zagórze Pętla” do przystanku „Milowice Pętla”. Linia jeździć będzie ze zmieniona częstotliwością kursowania z co 15 minut na co 20 minut.

- Linia tramwajowa nr 20, kursować będzie na skróconej trasie, tj. od strony centrum Katowic zakończy relację na przystanku „Katowice Zawodzie Zajezdnia”.

- Linia tramwajowa nr 27, kursować będzie na skróconej trasie, tj. „Kazimierz Górniczy Pętla” – „Pogoń Akademiki”.

- Linia tramwajowa nr 35 jeździć będzie w swojej stałej relacji ze zwiększoną częstotliwością kursowania.

d24ls2g

Dodatkowo Sosnowiec uruchomi tymczasową linię tramwajową oznaczoną numerem 45, która kursować będzie w relacji: „Zagórze Pętla” – „Będzin Osiedle Zamkowe Pętla” (obsługa taborem niskopodłogowym). A miasto Katowice uruchomi tymczasową linię tramwajową oznaczoną numerem 44, która kursować będzie w relacji: „Katowice Zawodzie Pętla” – „Katowice Szopienice Poczta”. Linia obsługiwana będzie wagonami dwukierunkowymi.

Utrudnienia potrwają przez najbliższe trzy miesiące.

Robert Kulig, Wirtualna Polska

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d24ls2g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24ls2g
Więcej tematów