Trwa ładowanie...

Zabrze.Sztolnia Królowej Luizy znów zaprasza. Zobacz jak dawniej pracowali górnicy

Trasa Wodna w Sztolni Królowa Luiza to jedna z najbardziej niesamowitych, podziemnych tras turystycznych w Polsce i jednocześnie najdłuższa tego typu podziemna trasa w górnictwie węglowym. Od soboty znów będzie dostępna dla zwiedzających.
Share
Zabrze. Sztolnia Królowej Luizy znów działa.
Zabrze. Sztolnia Królowej Luizy znów działa. Źródło: UM Zabrze
d3gaueh

Co czeka tych, którzy postanowią się wybrać w wodną trasę? - Opowieści o ludziach, dawnych czasach, miejscach i latach, w których Sztolnia powstała, działała i się zmieniała – zachęcają do zwiedzania pracownicyMuzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

Zwiedzający będą mogli zobaczyć jak, gdzie i czym pracowali górnicy oraz jakie ryzyko i wysiłek trzeba było podjąć codziennie w XIX wiecznej kopalni, aby wydobyć „czarne złoto”. Fragment podziemnych wyrobisk pokonuje się pieszo, odkrywając historię jednej z najciekawszych w Europie budowli hydrotechnicznych z początków industrializacji Górnego Śląska.

Zabrze. Dlaczego warto się wybrać do Sztolni Królowej Luizy?

- W Sztolni Królowa Luiza doświadczysz niezapomnianych wrażeń podczas niezwykłego spływu łodziami, na odcinku o długości ponad 1100 metrów, który kończy się w samym centrum Zabrza. W jego trakcie spotkasz legendarne dla Górnego Śląska postaci, takie jak Skarbnik czy Utopek. Zabierz dzieci, rodzinę, przyjaciół i wspólnie okryjcie miejsce pełne wrażeń – podkreślająpracownicy muzeum.

d3gaueh

Top pięć Trasy Wodnej: najdłuższy w Polsce podziemny spływ łodziami, gra dźwięków i świateł, mroczne postacie, podziemny załadunkowy port wodny, żywioły w podziemiach – wdarcie wody i pożar w wyrobiskach, natura w podziemiach – zielona roślinność pełna paproci i nacieki wapienne.

Obostrzenia w Pomorskiem. Wiceprezydent Sopotu: "festiwal zamknięć"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3gaueh

Podziel się opinią

Share
d3gaueh
d3gaueh
Więcej tematów