Trwa ładowanie...
dys2591

Zabrze. Modernizacja torowisk. Zobacz, które zostaną wyremontowane

W najbliższym czasie w Zabrzu rozpocznie się kolejny etap modernizacji infrastruktury tramwajowej. Koszt prac to ponad 80 mln złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podróż tramwajem przez Zabrze będzie bardziej komfortowa.
Podróż tramwajem przez Zabrze będzie bardziej komfortowa. (UM Zabrze, Fot: UM Zabrze)
dys2591

Od kilku miesięcy spółka Tramwaje Śląskie prowadzi w mieście remont torów. Aktualnie trwają prace na ul. Bytomskiej, od ul. Zamkowej do ul. Szyb Franciszek (wraz z pętlą). Na początku przyszłego roku rozpocznie się kolejny etap prac modernizacyjnych. Tym razem roboty obejmą torowiska w Mikulczycach oraz wzdłuż ulicy Wolności. Inwestycja będzie kosztować ponad 80 mln złotych.

Przebudowana zostanie infrastruktura:

– wzdłuż ul. Wolności, od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Miarki. To 2,76 km odcinek, których remont za kwotę ponad 11 mln zł rozpocznie się w pierwszych miesiącach 2021 r.

dys2591

– od skrzyżowania ul. Wolności z ul. Floriana (browar) do granicy z Rudą Śląska. Projekt wart aż 18 mln zł rozpocznie się w pierwszej połowie 2021 r.

– na przejeździe drogowo-tramwajowym ul. Knurowskiej z ul. Wolności, na granicy Zabrza i Gliwic. Prace o wartości ponad 3 mln rozpoczną się w pierwszy kwartale 2021 r.

– od Pętli Mikulczyce do skrzyżowania ul. Mikulczyckiej z ul. Dygasińskiego. To 3,35 km torowiska, które zostanie przebudowane za blisko 40 mln zł. Prace rozpoczną się w 2021 r.

Łącznie, wartość wszystkich inwestycji związanych z infrastrukturą tramwajową, które zostaną przeprowadzone do końca 2022 r. w Zabrzu wyniesie ponad 160 mln zł. Znaczna część tych środków pochodzi z funduszy Unii Europejskiej i budżetu miasta.

dys2591

Tłit - Marcin Ociepa i Anna Maria Żukowska

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dys2591

Podziel się opinią

Share
dys2591
dys2591
Więcej tematów