Trwa ładowanie...

W Tychach "rośnie" kolejna galeria handlowa. Mieszkańcy protestują

Tychy będą miały nową galerię handlową, to już kolejny budynek handlowy, który stanie w Tychach w przyszłym roku. Inwestorzy są dumni ze swojego pomysłu, ale mieszkańcy i sprzedawcy niepokoją się, że tak duża liczba punktów sprzedaży zabije lokalny biznes.

Share
W Tychach "rośnie" kolejna galeria handlowa. Mieszkańcy protestująŹródło: Materiały prasowe
d2lobki

Już rok temu prezes Gemini Park wspominał, że Tychy to doskonałe miejsce dla nowoczesnego handlu. Od tego czasu w planie jest budowa kolejnej galerii handlowej, inwestor właśnie zapowiedział budowę CH Skałka. Tuż po wcześniej ogłoszonym projekcie Rafała Sonika, będzie to trzeci handlowy gigant w mieście liczącym 125 tys. osób.

Działający już City Point oraz Gemini Park i Skałka, które są w planach, już teraz gotują krew w żyłach tyskich sprzedawców.

- W Tychach będziemy mieć trzy galerie plus przynajmniej sześć hipermarketów. Do tej pory byliśmy stolicą motoryzacyjną Polski i ludzie mieli z czego i gdzie wydawać pieniądze. Jak zatrudnią sprzedawców na groszowych pensjach w galeriach, to nie starczy na jedzenie. To się odbije na całej tyskiej gospodarce. A do tego wszystkie małe sklepy, które teraz specjalizują się, jak ja, w ciuchach sportowych, upadną. Rozumiem galerie i dobre ciuchy, ale nie chcemy, żeby galerie zabiły życie miejskie – mówi Wirtualnej Polsce Marta Pająk, właścicielka sklepu sportowego w Tychach.

d2lobki

W podobnym tonie wypowiadają się mieszkańcy miasta.

- Niech najpierw dadzą nam zarobić, by móc pieniądze wydawać. Naprawdę nie trzeba aż tak dużo sklepów wielkopowierzchniowych. Jak będzie trzeba, to zaczniemy bojkotować galerie - dodaje Monika Kłos, mieszkanka os. F.

Innego zdania są natomiast inwestorzy.

- Naszym celem jest, by to centrum stało się głównym miejscem zakupów i spotkań mieszkańców Tychów i okolic. Jesteśmy przekonani, że poprzez dobór odpowiedniej strategii najmu oraz miksu najemców, projekt odniesie sukces komercyjny i przyciągnie rzeszę stałych klientów - przekazała Beata Kokeli, Senior Director działu powierzchni handlowych w CBRE, operator Gemini Park.

d2lobki

- Dzięki takim przedsięwzięciom, umacnia się handlowe centrum miasta. Skałka stanowi przykład głębokich zmian na tyskim rynku handlowym, który przechodzi na kolejny etap rozwoju. Stanie się ona miejscem jeszcze bardziej atrakcyjnym i przyjaznym dla mieszkańców miasta – mówi Grażyna Melibruda z Jones Lang LaSalle, firmy odpowiedzialnej za komercjalizację CH Skałka.

Obie inwestycje mają być otwarte w 2016 roku – Pierwsza przy al. Bielskiej, druga tuż przy Drodze Krajowej 1.

Robert Kulig, Wirtualna Polska

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2lobki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lobki
d2lobki
Więcej tematów