Trwa ładowanie...
d1hvpkk

Tychy. Za 10 milionów złotych zburzą wiadukt i wybudują go od nowa

Wiadukt kolejowy na ul. Grota-Roweckiego w Tychach zostanie gruntownie przebudowany. Umowa z wykonawcą robót została podpisana. Prace mają zakończyć się w połowie przyszłego roku.
Share
Tychy. Już niedługo rozpoczną się prace przy wyburzeniu wiaduktu na ul. Grota-Roweckiego.
Tychy. Już niedługo rozpoczną się prace przy wyburzeniu wiaduktu na ul. Grota-Roweckiego.Źródło: UM Tychy
d1hvpkk

- Przebudowa wiaduktu w ciągu ul. Grota-Roweckiego, który biegnie nad torami PKP, to jedno z większych zadań drogowych, jakie będzie realizowane w 2021 roku w Tychach - mówi Artur Kruczek, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. - Stary obiekt zostanie wyburzony, a w jego miejsce powstanie nowy, wybudowany od podstaw.

To jedyna alternatywa, ponieważ stan techniczny obiektu wyklucza drobny remont – dodaje.

Formalnie inwestycja już się rozpoczęła. Aktualnie wykonawca zadania, spółka Mostostal Kielce, zajmuje się organizacją zaplecza inwestycji. Trwa zatwierdzanie projektów tymczasowej organizacji ruchu oraz opracowywanie harmonogramu.

d1hvpkk

Prace w terenie najwcześniej ruszą wiosną, jednak dokładny termin wyburzenia obiektu nie jest jeszcze znany. Zależy on w dużej mierze od ostatecznych ustaleń, jakie aktualnie prowadzone są z PKP i ZTM.

Tychy. Będą utrudnienia dla kierowców i pieszych

- Z chwilą, gdy obiekt zostanie wyburzony nie będzie możliwości przejazdu z ul. Grota-Roweckiego na ul. Dmowskiego czy w al. Jana Pawła II. Objazd będzie prowadził ulicami: Dąbrowskiego, Wyszyńskiego i Jana Pawła II, a w drugą stronę ul. Jana Pawła II, al. Bielską i al. Niepodległości – wyjaśnia z-ca dyrektora MZUiM, Wojciech Łyko. – Zdajemy sobie sprawę, że będą to poważne utrudnienia dla kierowców, ale to był już ostatni moment, by zareagować.

Dodajmy, że w sąsiedztwie wiaduktu powstanie kładka, z której będą mogli korzystać piesi i rowerzyści. Zlokalizowana będzie w odległości około 35 m od ul. Grota-Roweckiego po stronie południowo-wschodniej. Kładka ma być gotowa do połowy grudnia 2021, natomiast wiadukt do lipca 2022 roku.

d1hvpkk

Łączny koszt zadania wynosi ok.10 mln zł, z czego 3,7 mln zł stanowi dofinansowanie z subwencji ogólnej budżetu państwa.

Zbigniew Ziobro w grupie 1. szczepień na COVID-19? Michał Dworczyk: nie wiem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1hvpkk

Podziel się opinią

Share
d1hvpkk
d1hvpkk
Więcej tematów