Trwa ładowanie...

Tychy. Punkty szczepień są, ale szczepionek brak

W Tychach uruchomiono dwa punkty szczepień przeciwko COVID-19. Dziennie w każdym z nich będzie mogło się zaszczepić 500 chętnych.

Share
Tychy. Miasto zorganizowało daw punkty szczepień powszechnych.
Tychy. Miasto zorganizowało daw punkty szczepień powszechnych.Źródło: UM Tychy
d14mzns

Punkty zostały uruchomione w hali sportowej przy ul. Piłsudskiego oraz na Stadionie Miejskim przy ulicy Edukacji. Dziennie w każdym z nich będzie mogło się zaszczepić 500 chętnych.

Punkt w hali sportowej ma działać planowo siedem dni w tygodniu w godzinach od 7.30 – 19.30, a na Stadionie Miejskim w godzinach od 8.00 do 18.00. Czy tak będzie, zależy od dostaw szczepionek.

d14mzns

Tychy. W mieście działają dwa punkty szczepień powszechnych

Punkty są oznakowane i dostępne dla osób z niepełnosprawnościami (w hali punkt mieści się na parterze, a na stadionie jest winda). Są też dobrze skomunikowane, przy każdym znajdują się duże parkingi.

W każdym z punktów szczepienia będą wykonywane przez trzy zespoły. Punkt w hali sportowej będzie obsługiwał personel medyczny z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego MEGREZ, punkt na stadionie zespół Szpitala Miejskiego w Tychach.

Do pomocy będą wolontariusze, straż miejska oraz w razie potrzeby także żołnierze Obrony Terytorialnej.

Każda osoba, która chce zostać zaszczepiona, musi się najpierw zarejestrować. Zapisać można się poprzez: stronę: pacjent.gov.pl, infolinię: 989 lub bezpośrednio w placówkach.

d14mzns

Zapisy do punktu w hali sportowej prowadzone są pod numerem tel. (32) 325-52-56 od poniedziałku do czwartku w godzinach od 7.00-15.00 oraz w piątek od 7.00 – 13.00.

Zapisy na szczepienia na Stadionie Miejskim: tel. 793- 835- 544 od poniedziałku do piątku od 8.00- 13.00.

Każdy zgłoszony otrzyma informację z miejscem i godziną szczepienia.

Andrzej Duda ostro skrytykowany. Jest odpowiedź z polskiego MSZ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d14mzns

Podziel się opinią

Share
d14mzns
d14mzns
Więcej tematów