Trwa ładowanie...
d37h5rg

Sosnowiec. Umowa podpisana, ulica Kukułek w ciągu roku zmieni się nie do poznania

Sosnowiec podpisał umowę z firmą Junkobud sp. z o.o. ze Świętochłowic na remont ul. Kukułek. Prace mają trwać rok. Mieszkańcy zyskają m.in. chodnik.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ul. Kukułek w Sosnowcu czeka modernizacja.
Ul. Kukułek w Sosnowcu czeka modernizacja. (UM Sosnowiec)
d37h5rg

W przetargu na remont ul. Kukułek w Sosnowcu wpłynęło aż 13 ofert. Najkorzystniejszą, o wartości 5,9 mln zł złożyła firma Junkobud sp. z o.o. ze Świętochłowic i ona została wybrana.

Prace będą polegały na wybudowaniu 1,7 km praktycznie nowej jezdni, ułożona zostanie nowa podbudowa drogi oraz nowy asfalt, a także chodnik i oświetlenie. – U niektórych kierowców nowa droga sprawia, że jeżdżą szybciej niż należy. Dlatego zadbamy o uspokojenie jazdy na tej drodze. W kilku miejscach pojawią się wyniesione skrzyżowania, co automatycznie spowoduje ograniczenie prędkości w ich rejonie – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Zmieni się również organizacja ruchu na ulicy 11 listopada. Kierowcom ponownie zostanie udostępniona możliwość zjazdu w ul. Kukułek dla jadących od strony Niwki i Dańdówki.

d37h5rg

Modernizacja ul. w Sosnowcu została dofinansowana

Okolice ulicy Kukułek to teren intensywnej budowy nowych osiedli mieszkaniowych, można śmiało powiedzieć, że w niedalekiej odległości od centrum miasta powstała nowa dzielnica. Jednak stan nawierzchni pozostawia wiele do życzenia, a co ważniejsze wzdłuż drogi dotychczas praktycznie nie było chodnika i oświetlenia.

Inwestycji towarzyszyć będzie budowa kanalizacji deszczowej, a także przebudowa sieci elektroenergetycznej, teletechnicznej, wodociągowej i gazowej.

Remont będzie dofinansowany kwotą blisko 2,9 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych. – Wykorzystamy te pieniądze w najlepszy możliwy sposób. Cieszę się, że nasze staranie i zmiany w Sosnowcu są doceniane w Urzędzie Wojewódzkim. To też realizacja obietnicy złożonej przez ze mnie oraz klub Koalicja Obywatelska Wspólnie dla Sosnowca – dodał prezydent Sosnowca.

d37h5rg

Koronawirus. Artur Dziambor opowiada o przebiegu choroby. "Nikomu nie życzę"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d37h5rg

Podziel się opinią

Share
d37h5rg
d37h5rg
Więcej tematów