Trwa ładowanie...

Problemy przy remoncie ul. Na Zjeździe. Auta wrócą z końcem października

Na nowym odcinku remontowanej ulicy Na Zjeździe już kilka dni temu pojawiła się kilkumetrowa szczelina. Gdy robotnicy zauważyli pęknięcie, powstrzymali się z wylaniem ostatniej warstwy asfaltu. Szczelina budziła obawy, czy remont zakończy się zgodnie z terminami – dziś już wiadomo, że pęknięcie nie przeszkodzi w oddaniu drogi do użytku w zaplanowanym terminie.
Share
Problemy przy remoncie ul. Na Zjeździe. Auta wrócą z końcem października
Źródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
d1q6jd8

W ubiegły weekend na ulicę Na Zjeździe wróciły tramwaje. Co do samochodów – trzeba się jeszcze wstrzymać, ale wszystko wskazuje na to, że także pojawią się zgodnie z terminem.

- Szczelina powstała najprawdopodobniej ze względu na prace przy budowie apartamentowca tuż przy ulicy. Możliwe, że wystarczy dosypanie budulca i ubicie go w miejscu pęknięcia – mówił jeszcze w weekend Michał Pyclik, rzecznik Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Jego przewidywania okazały się prawdziwe – w piątek urzędnicy spotkali się z przedstawicielami dewelopera prowadzącego inwestycję tuż przy drodze. Przez cały weekend zaś geolodzy i hydrolodzy sprawdzali czy szczelina stanowi poważne utrudnienie w prowadzeniu prac remontowych.

Podbudowa drogi okazała się nienaruszona, pęknięcie jest jedynie powierzchowne. Natomiast po konsultacjach z deweloperem, zobowiązał się on, że usuną szczelinę na własny koszt. Urzędnicy zapewniają, że zaplanowany na koniec miesiąca termin udostępnienia ulicy Na Zjeździe dla ruchu samochodowego nadal jest aktualny.

d1q6jd8

Podziel się opinią

Share
d1q6jd8
d1q6jd8
Więcej tematów