Trwa ładowanie...
d2brv28

Problemy przy remoncie ul. Na Zjeździe. Auta wrócą z końcem października

Na nowym odcinku remontowanej ulicy Na Zjeździe już kilka dni temu pojawiła się kilkumetrowa szczelina. Gdy robotnicy zauważyli pęknięcie, powstrzymali się z wylaniem ostatniej warstwy asfaltu. Szczelina budziła obawy, czy remont zakończy się zgodnie z terminami – dziś już wiadomo, że pęknięcie nie przeszkodzi w oddaniu drogi do użytku w zaplanowanym terminie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Problemy przy remoncie ul. Na Zjeździe. Auta wrócą z końcem października
(PAP, Fot: Leszek Szymański)
d2brv28

W ubiegły weekend na ulicę Na Zjeździe wróciły tramwaje. Co do samochodów – trzeba się jeszcze wstrzymać, ale wszystko wskazuje na to, że także pojawią się zgodnie z terminem.

- Szczelina powstała najprawdopodobniej ze względu na prace przy budowie apartamentowca tuż przy ulicy. Możliwe, że wystarczy dosypanie budulca i ubicie go w miejscu pęknięcia – mówił jeszcze w weekend Michał Pyclik, rzecznik Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Jego przewidywania okazały się prawdziwe – w piątek urzędnicy spotkali się z przedstawicielami dewelopera prowadzącego inwestycję tuż przy drodze. Przez cały weekend zaś geolodzy i hydrolodzy sprawdzali czy szczelina stanowi poważne utrudnienie w prowadzeniu prac remontowych.

Podbudowa drogi okazała się nienaruszona, pęknięcie jest jedynie powierzchowne. Natomiast po konsultacjach z deweloperem, zobowiązał się on, że usuną szczelinę na własny koszt. Urzędnicy zapewniają, że zaplanowany na koniec miesiąca termin udostępnienia ulicy Na Zjeździe dla ruchu samochodowego nadal jest aktualny.

d2brv28

Podziel się opinią

Share
d2brv28
d2brv28
Więcej tematów