Trwa ładowanie...

Problemy przy remoncie ul. Na Zjeździe. Auta wrócą z końcem października

Na nowym odcinku remontowanej ulicy Na Zjeździe już kilka dni temu pojawiła się kilkumetrowa szczelina. Gdy robotnicy zauważyli pęknięcie, powstrzymali się z wylaniem ostatniej warstwy asfaltu. Szczelina budziła obawy, czy remont zakończy się zgodnie z terminami – dziś już wiadomo, że pęknięcie nie przeszkodzi w oddaniu drogi do użytku w zaplanowanym terminie.

Share
Problemy przy remoncie ul. Na Zjeździe. Auta wrócą z końcem października
Źródło: PAP, fot: Leszek Szymański
di29df6

W ubiegły weekend na ulicę Na Zjeździe wróciły tramwaje. Co do samochodów – trzeba się jeszcze wstrzymać, ale wszystko wskazuje na to, że także pojawią się zgodnie z terminem.

- Szczelina powstała najprawdopodobniej ze względu na prace przy budowie apartamentowca tuż przy ulicy. Możliwe, że wystarczy dosypanie budulca i ubicie go w miejscu pęknięcia – mówił jeszcze w weekend Michał Pyclik, rzecznik Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Jego przewidywania okazały się prawdziwe – w piątek urzędnicy spotkali się z przedstawicielami dewelopera prowadzącego inwestycję tuż przy drodze. Przez cały weekend zaś geolodzy i hydrolodzy sprawdzali czy szczelina stanowi poważne utrudnienie w prowadzeniu prac remontowych.

Podbudowa drogi okazała się nienaruszona, pęknięcie jest jedynie powierzchowne. Natomiast po konsultacjach z deweloperem, zobowiązał się on, że usuną szczelinę na własny koszt. Urzędnicy zapewniają, że zaplanowany na koniec miesiąca termin udostępnienia ulicy Na Zjeździe dla ruchu samochodowego nadal jest aktualny.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
di29df6

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
di29df6
di29df6
Więcej tematów