Trwa ładowanie...
d22xuil

Sosnowiec. Teatr zamknięty, ale przedstawienia są grane

Pomimo zamknięcia Teatr Zagłębia w Sosnowcu aktorzy nie zeszli ze sceny! Już wkrótce uruchomiona zostanie specjalna platforma, na której możliwe będzie oglądanie spektakli online wprost ze sceny.
Share
Aktorzy Teatru Zagłębia w Sosnowcu zagrają online.
Aktorzy Teatru Zagłębia w Sosnowcu zagrają online.Źródło: Teatr Zagłębia w Sosnowcu
d22xuil

Teatr Zagłębia, jak wszystkie placówki w kraju, z powodu obostrzeń został zamknięty. Nie znaczy to, że nic się w nim nie dzieje. Już niedługo ma ruszyć specjalna platforma VOD Teatru Zagłębia, na której będzie można nie tylko oglądać spektakle prosto ze sceny, ale również wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez edukatorkę teatralną. Są one przygotowane specjalnie dla szkół, wzbogacą lekcje o elementy edukacji artystycznej.

Teatr Zagłębia w Sosnowcu online

W grudniu roku na platformie VOD dostępne będą dwa spektakle, "Opowieść wigilijna"Szymona Adamczaka wg opowiadania Karola Dickensa w reżyserii Justyny Łagowskiej oraz spektakl "Wróg – instrukcja obsługi" na podstawie książki Serge'a Blocha i Davide'a Caliego w reżyserii Justyny Sobczyk.

d22xuil

- Zależy nam, by uczniowie mieli kontakt z żywym teatrem. Dlatego na platformie VOD proponujemy transmisje przedstawień "Opowieści wigilijnej" granych na żywo, wprost ze sceny Teatru Zagłębia. Po spektaklu pedagog teatru podłączy się do oprogramowania używanego na co dzień przez klasę, by przeprowadzić wspólne warsztaty. Dla klas, które wymagają większej elastyczności w doborze godzin, przygotowaliśmy możliwość obejrzenia w dowolnym momencie rejestracji spektaklu "Wróg". Warsztaty edukacyjne są przeprowadzane osobno, a ich termin nauczyciel może ustalić indywidualnie z edukatorką – podkreślają pracownicy teatru.

Platforma VOD znajdziemy pod adresem www.vod.teatrzaglebia.pl. Dostęp do spektaklu wymaga założenia konta przez opiekuna ucznia. Koszt spektaklu wraz z warsztatem edukacyjnym wynosi 10 złotych.

"Mateusz Morawiecki nie musi się bać". Borys Budka składa premierowi ofertę ws. budżetu UE

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d22xuil

Podziel się opinią

Share
d22xuil
d22xuil
Więcej tematów