Trwa ładowanie...

Sosnowiec. Miasto wprowadza bon żłobkowy

Bon żłobkowy. Pod takim hasłem od nowego roku Sosnowiec będzie przekazywał wsparcie finansowe do pobytu dzieci w niepublicznych żłobkach. Zmieni się również sposób przekazywania pieniędzy.

Share
Sosnowiec. Miasto dopłaci do pobytu dziecka w żłóbku niepublicznym.
Sosnowiec. Miasto dopłaci do pobytu dziecka w żłóbku niepublicznym.Źródło: Pixabay
d1ikg7l

Dotychczas dotacja wypłacana była tylko tym niepublicznym żłobkom, które zostały wybrane w konkursie ofert, a wsparcie trafiało bezpośrednio na konto placówki. Takie rozwiązanie pozwalało na współfinansowanie kwotą 500 zł miesięcznie pobytu dla ok. 600 dzieci. W skali roku to 3,6 mln zł.

Sosnowiec. Od stycznia będzie obowiązywał bon żłobkowy

Od nowego roku kwota zostanie zwiększona do prawie 4,6 mln zł, co pozwoli dofinansowanie pobytu nawet 766 dzieci. Dotacja wypłacana będzie na podstawie wniosku rodzica, zgodnie z przedstawionym potwierdzeniem dokonania opłaty za żłobek za dany miesiąc. – To oznacza, że rodzice nie muszą martwić się i szukać niepublicznej placówki, która w konkursie otrzymała dofinansowanie. Można powiedzieć, że teraz dotacja będzie szła za dzieckiem – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Dodajmy, że władze miasta liczą, że dzięki dopłacie 500 zł do czesnego w prywatnym żłobku zmniejszą się kolejki na liście rezerwowej do miejskiej placówki.

d1ikg7l

Warto też przypomnieć, że 2015 roku w Sosnowcu było 240 miejsc w oddziałach żłobka miejskiego. Już na początku 2022 roku będzie ich prawie 600.

Ustawa przeciw TVN. Senator PiS tłumaczy. "Jest to w interesie Polski"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1ikg7l

Podziel się opinią

Share
d1ikg7l
d1ikg7l
Więcej tematów