Trwa ładowanie...

Sosnowiec. Dokładny i szybki, nowy rezonans magnetyczny już działa

Sosnowiecki Szpital Miejski ma nową pracownię rezonansu magnetycznego. Nowoczesny, specjalistyczny sprzęt jest precyzyjny i charakteryzuje się krótkim czasem badania.

Sosnowiec. Szpital Miejski wzbogacił się o nowy rezonans magnetyczny.Sosnowiec. Szpital Miejski wzbogacił się o nowy rezonans magnetyczny.Źródło: UM Sosnowiec
d39pm9c
d39pm9c

Z nowoczesnego rezonansu magnetycznego w sosnowieckiej placówce mogą korzystać pacjenci szpitala oraz osoby ze skierowaniami z zewnętrz.

– Uruchomienie pracowni rezonansu magnetycznego w obiekcie przy ul. Zegadłowicza, gdzie działają wszystkie oddziały szpitalne, jest bardzo ważnym wydarzeniem. Pozwala nam to na sprawne badanie pacjentów przebywających w szpitalu. Nowoczesny aparat różni się od poprzedniego, ponieważ wykonuje badania dużo wyższej jakości i w czasie krótszym nawet o połowę – mówi Aneta Kawka, prezes Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.

Sosnowiec. Szpital Miejski ma nowy rezonans magnetyczny

Sprzęt został pozyskany dzięki współpracy z firmą Voxel, która jest jego operatorem. Średnica tunelu rezonansu ma aż 70 cm, a nośność urządzenia wynosi do 250 kg, dzięki czemu na badania mogą się wybrać także osoby o bardziej masywnej budowie ciała. Urządzenie poprawia również komfort pacjenta – zredukowany został poziom hałasu, który może budzić negatywne odczucia. Na specjalnych słuchawkach można słuchać relaksującej muzyki. Dodatkowo w pracowni znajduje się ekran, na którym można wyświetlić niebo lub inny, przyjemny obraz, co może być odprężające dla dzieci lub osób, które nie czują się dobrze w ograniczonych przestrzeniach.

d39pm9c

- Wiemy, że nowy sprzęt, to nowe możliwości i szansa na świadczenie większej ilości usług w ramach kontraktu z NFZ. Jest to kolejny ważny punkt w trakcie realizacji wszystkich zaleceń związanych z ochroną zdrowia. Mamy już wysoką jakość opieki medycznej, mam nadzieję, że nasz szpital będzie także w coraz lepszej sytuacji ekonomicznej. Cieszę się, że udało nam się dojść do porozumienia z partnerem prywatnym, co przełożyło się na korzyści dla nas wszystkich – mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Dostępny w placówce rezonans magnetyczny (MR) to model GE Signa Voyager 1,5T. Pozwala on na przeprowadzenie badania m.in.: kręgosłupa, głowy, jamy brzusznej, miednicy oraz stawów. Zapewnia bardzo wysoką jakość i dokładność kliniczną, co jest szczególnie ważne w przypadku diagnostyki nowotworów. Dodatkowe cewki umożliwiają precyzyjne obrazowanie nawet bardziej złożonych anatomicznie części ciała np. nadgarstka.

Maksymowicz porzucił Gowina. Wicepremier zabrał głos

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d39pm9c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39pm9c
Więcej tematów