Trwa ładowanie...

Sosnowiec. Dobra wiadomość dla kierowców. Kolejny wiadukt idzie do remontu

W Sosnowcu zostanie wyremontowany kolejny wiadukt. Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę obiektu na ulicy Wojska Polskiego.

Share
Sosnowiec. Miasto ogłosiło przetarg na remont wiaduktu na ul. Wojska Polskiego.Sosnowiec. Miasto ogłosiło przetarg na remont wiaduktu na ul. Wojska Polskiego.Źródło: UM Sosnowiec
d3o1am8

Wiadukt na ulicy Wojska Polskiego pójdzie do remontu. - Wiadukt na Wojska Polskiego zostanie przebudowany, a w zasadzie wybudowany od nowa. Przetarg obejmuje rozbiórkę istniejącego obiektu i budowę całkowicie nowego - osobno dla części drogowej i tramwajowej. Całość ma być zwieńczona stalowymi przęsłami w kształcie łuku – poinformowały władze Sosnowca.

- Liczyliśmy, że część funduszy otrzymamy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, jednak ich rozdział pozostawił wiele do życzenia. Mimo to, chcemy tę inwestycję przeprowadzić, ale jednocześnie będziemy szukali środków zewnętrznych - mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Sosnowiec. Będzie remont wiaduktu na ul. Wojska Polskiego

De facto na ulicy Wojska Polskiego powstaną dwa wiadukty, pod jezdnią i torowiskiem. Na części drogowej powstanie jezdnia oraz ciąg pieszo-rowerowy. Trasa tramwajowa będzie za to dwutorowa (obecnie jest jednotorowa).

d3o1am8

Miasto na oferty czeka do 10 czerwca. Po otwarciu ofert planowana jest dwustopniowa aukcja elektroniczna. Ewentualny zwycięzca będzie miał 24 miesiące na wykonanie prac.

Dodajmy, że obiekt na ulicy Wojska Polskiego nie będzie jedynym, który w najbliższym czasie zostanie wyremontowany. Za ponad 1,7 mln złotych firma Ambet wykona prace na wiadukcie na ulicy Mikołajczyka. Prace obejmują demontaż i wymianę nawierzchni, warstw konstrukcyjnych, naprawę dylatacji, wykonanie odwodnień czy wymianę nawierzchni chodników. Przebudowana zostanie też sama ulica Mikołajczyka. - Chodzi o część od Ronda Ludwik aż do samego wiaduktu. Co ważne, po zakończeniu prac piesi przechodzący przez jezdnię, będą czuli się jeszcze bezpieczniej - mówi Chęciński.

Leszek Miller: zanosi się na kolejną kadencję PiS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3o1am8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3o1am8
Więcej tematów