Trwa ładowanie...
dfl6lbc

Sosnowiec. Będzie nowy żłobek, miasto dostało dofinansowanie z programu "Maluch+”

Sosnowiec otrzymał 750 tysięcy złotych dofinansowania w ramach programu "Maluch+”. Pozwoli to utworzenie zupełnie nowego oddziału żłobka miejskiego przy ulicy Piłsudskiego w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3.
Share
Sosnowiec stworzy nowe miejsca w żłóbkach.
Sosnowiec stworzy nowe miejsca w żłóbkach.Źródło: UM Sosnowiec
dfl6lbc

Sosnowiec chwali się, że sukcesywnie zwiększa liczbę miejsc w miejskich żłobkach. Zaledwie dziewięć miesięcy temu został otwarty najprawdopodobniej największy w województwie śląskim odział przy ulicy Suchej, a miasto już kończy budowę kolejnego i planuje otwarcie następnego. Miasto znalazło się bowiem na liście miast, które właśnie otrzymały dofinansowanie w ramach programu "Maluch+”.

Przyznane 750 tys. zł pozwoli na utworzenie zupełnie nowego oddziału żłobka miejskiego przy ulicy Piłsudskiego w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3. - W nowym oddziale zapewnimy opiekę nad 25 dziećmi. Oczywiście przed nami cała procedura związana z przetargami, ale liczę na to, że placówka ruszy w przyszłym roku. Dziękujemy za wsparcie wojewodzie śląskiemu - mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

W Sosnowcu rośnie liczba miejsc w miejskich żłobkach

Od lutego setka maluchów znalazła opiekę w nowym oddziale przy ulicy Suchej. Całkowity koszt modernizacji budynku, wraz z wyposażeniem, wyniósł 4,5 mln zł. Miasto na adaptację budynku pozyskało największą w województwie śląskim dotację. Teraz dzięki dodatkowym funduszom uda się w tym budynku utworzyć kolejnych 20 miejsc. - Możemy pochwalić niezwykła skutecznością w pozyskiwania środków programu „Maluch+”. Od wielu lat jesteśmy w czołówce miast, które potrafią pozyskać naprawdę duże fundusze – tłumaczy Anna Jedynak, pełnomocnik prezydenta Sosnowca.

dfl6lbc

Także budowa żłobka w Maczkach przy ulicy Skwerowej w budynku szkoły podstawowej jest możliwa dzięki uzyskaniu wsparcia z zewnątrz. - Tym razem na wsparcie będą mogły liczyć rodziny z południowo-wschodniej części Sosnowca. W placówce, która ruszy w ciągu trzech miesięcy, znajdzie opiekę blisko 60 dzieci - wyjaśnia Chęciński. Koszt wszystkich prac zamknie się w 2,2 mln zł.

Przypomnijmy, że na koniec 2015 roku żłobek miejski mógł przyjąć 240 dzieci. W tej chwili, wliczając siedem oddziałów oraz dwa kluby dziecięce, miasto dysponuje liczbą 478 miejsc. Po otwarciu ósmego oddziału w Maczkach liczba ta wzrośnie do 538. Przyszły rok to kolejne 25 miejsc w dziewiątym oddziale przy ul Piłsudskiego i dodatkowych 20 miejsc przy ulicy Suchej.

Janusz Palikot o depenalizacji niewielkich ilości marihuany

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dfl6lbc

Podziel się opinią

Share
dfl6lbc
dfl6lbc
Więcej tematów