Trwa ładowanie...

Sosnowiec. Będzie nowe oświetlenie. Miasto liczy na spore oszczędności

Rozpoczęła się kolejny etap prac przy modernizacji oświetlenia ulicznego. Wymienionych zostanie 6000 opraw i prawie 1600 słupów.
Share
Sosnowiec. Miasto modernizuje oświetlenie uliczne.
Sosnowiec. Miasto modernizuje oświetlenie uliczne.Źródło: UM Sosnowiec
duzwcyn

- Zakres prac obejmuje wymianę, wraz z zabezpieczeniem i przewodami zasilającymi, starych opraw na nowe typu LED oraz wymianę słupów betonowych na stalowe oraz aluminiowe anodowane. Zadaniem firmy FBSerwis, która odpowiada za wymianę, jest także wyposażenie nowych opraw w sterowniki zintegrowane z systemem sterowania oświetlenia. Dzięki temu miasto może monitorować oraz regulować natężenie oświetlenia w zależności od potrzeb, podnosząc przy tym jego efektywność – wyjaśnia Michał Zastrzeżyński, zastępca prezydenta Sosnowca.

Sosnowiec. Na terenie miasta trwają prace przy modernizacji oświetlenia ulicznego

Dzięki modernizacji oświetlenia, pobór mocy zostanie zredukowany o ponad 63%, a całkowite zużycie energii zmniejszy się o około 75%. To wpłynie pozytywnie na koszty oświetlenia ponoszone przez miasto. Dzięki mniejszemu zapotrzebowaniu na energię elektryczną, obniży się takżeemisja dwutlenku węgla (CO2) o ponad 2,6 tys. ton w skali roku, czyli o ponad 75% - podkreślają urzędnicy.

duzwcyn

Prace przy wymianie oświetlenia potrwają do końca 2021 roku i obejmą całe miasto. Nowe słupy wraz z oprawami pojawią się m.in. wzdłuż sosnowieckiego odcinka DK94 (od estakady nad torami PKP do granicy z Dąbrową Górniczą), Braci Mieroszewskich, Rydza Śmigłego, Koszalińskiej wraz z osiedlem, al. Blachnickiego, Wawel, Regulacyjna. Z kolei same oprawy będą wymieniane m.in. na: Mikołajczyka, Wileńskiej, całym osiedlu Naftowa, Wojska Polskiego, Białej Przemszy, większości ulic w Zagórzu, Środuli i Sielcu.

Powrót do szkoły. Bartosz Arłukowicz kreśli czarny scenariusz

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

duzwcyn

Podziel się opinią

Share
duzwcyn
duzwcyn
Więcej tematów