Trwa ładowanie...
d232jyu

Śląskie. Wynajęli pokoje, by okraść biuro

Dąbrowscy kryminalni zatrzymali czterech młodych mężczyzn. Wynieśli z biura budynku, w którym wynajmowali pokoje, sprzęt komputerowy oraz kilkanaście tysięcy złotych. Teraz grozi im 5 lat więzienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Młodzi dąbrowianie "znaleźli" lokum w areszcie.
Młodzi dąbrowianie "znaleźli" lokum w areszcie. (Śląska Policja, Fot: Śląska Policja)
d232jyu

Zatrzymani przez policjantów to czterej mieszkańcy Dąbrowy Górniczej w wieku 21 i 22 lat. Jak ustalili stróże prawa, mężczyźni zwrócili się do właścicielki budynku znajdującego się przy ul. Pękalskich, by wynająć pokoje.

Szybko, bo już niespełna dzień po otrzymaniu kluczy, okazało się, że był to tylko pretekst, żeby mieć dostęp do mieszkania.

Pod nieobecność kobiety, wynieśli z biura, które usytuowane było w budynku, warty kilka tysięcy sprzęt komputerowy oraz kilkanaście tysięcy złotych.

d232jyu

Mundurowi odzyskali część skradzionych przedmiotów, które wróciły już do właścicielki. Młodzi mężczyźni usłyszeli zarzuty. Grozi im 5 lat więzienia.

W ręce policjantów wpadł też 25-letni dąbrowianin. W trakcie przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze znaleźli ponad 400 porcji dilerskich amfetaminy, 36 tabletek ecstasy oraz 300 działek marihuany. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat więzienia.

Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem oraz zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe.

Policja przypomina , że zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani osobie posiadającej nawet niewielkie ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi do 3 lat więzienia. W przypadku posiadania znacznej ilości, sprawca może trafić za kratki na 10 lat. Taka sama kara grozi osobie, która udostępnia narkotyki innym osobom.

d232jyu

Koronawirus. Zamknięte cmentarze 1 listopada? Piotr Mueller o zaleceniach rządu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d232jyu

Podziel się opinią

Share
d232jyu
d232jyu
Więcej tematów