Trwa ładowanie...

Śląskie. Wybuchowa oferta w internecie. 74 kilogramy prochu strzelniczego

Policjanci katowickiej komendy wojewódzkiej z Katowic zatrzymali 43-letniego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju, który na jednym z portali internetowych handlował materiałami wybuchowymi. Na terenie posesji ukrywał aż 74 kilogramy prochu strzelniczego.
Share
Śląskie. 43-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju handlował w internecie materiałami wybuchowymi.
Śląskie. 43-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju handlował w internecie materiałami wybuchowymi.Źródło: Policja Śląska
d2wn1gb

Podejrzanemu grozi do 8 lat więzienia. Na trop 43-latka z Jastrzębia-Zdroju kryminalni wpadli podczas monitorowania ogłoszeń na jednym z portali internetowych.

- Jeden ze sprzedawców w swoim ogłoszeniu zachęcał do kupna „hermetycznych pustych pojemników na czarny proch”. We wtorek jastrzębscy oraz katowiccy stróże prawa pojechali do 43-latka. Mężczyzna przyznał, że posiada czarny proch strzelniczy, który zakupił na terenie Czech oraz broń czarnoprochową kolekcjonerską – informuje śląska policja.

W trakcie przeszukania domu mundurowi ujawnili 74 kilogramy materiałów wybuchowych w postaci czarnego prochu strzelniczego. Okazało się, że jastrzębianin nie miał pozwolenia na posiadanie materiałów wybuchowych. Na posesji policjanci ujawnili także broń kolekcjonerską, której posiadanie nie jest zabronione.

d2wn1gb

Śląskie. Sprzedawał proch strzelniczy na portalu internetowym. Grozi mu 8 lat więzienia

Na miejscu znaleziska pracowali także policjanci kontrterroryści z Katowic, którzy zabezpieczyli materiały wybuchowe. 43-latek został zatrzymany.

Obostrzenia na Wielkanoc. Adam Niedzielski nie ma dobrych wieści. Ale mówi też o majówce

- Kryminalni ustalili, że od sierpnia 2020 do 2 marca 2021 roku za pośrednictwem jednego z portali internetowych wprowadził on do obrotu bez koncesji 100 kilogramów materiału wybuchowego miotającego w postaci prochu czarnego – podają służby prasowe śląskiej policji.

Podejrzany próbował wprowadzić do obrotu kolejne 74 kilogramy materiałów wybuchowych. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Niebezpieczne materiały zostaną zneutralizowane.

Za nielegalne posiadanie i obrót materiałami wybuchowych grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2wn1gb

Podziel się opinią

Share
d2wn1gb
d2wn1gb
Więcej tematów