Trwa ładowanie...

Śląskie. Urzędnicy z Rybnika będą testowali auta elektryczne. Ma ich być tysiąc w ciągu 5 lat

Pracownicy magistratu w Rybniku przez trzy najbliższe tygodnie testować będą auta z napędem elektrycznym. To część programu promującego elektromobilność.

Share
Śląskie. Pracownicy UM w Rybniku będą testować auta z napędem elektrycznym.
Śląskie. Pracownicy UM w Rybniku będą testować auta z napędem elektrycznym.Źródło: UM Rybnik
d1neqjj

Pierwsze z testowanych aut zaprezentowano we wtorek po południu, podczas konferencji prasowej.

Prezydent Rybnika Piotr Kuczera wskazał, że to element popularyzujący ten typ samochodów. Korzystać z nich będą pracownicy, którzy z racji wykonywanych obowiązków sporo przemieszczają się po mieście.

d1neqjj

- Dążenie do promowania przemieszczania się środkami transportu, które ograniczają hałas i emisję szkodliwych substancji ze spalin, to wyraz odpowiedzialnego myślenia o przyszłości. Trzeba też pamiętać, że ustawa o elektromobilności nakłada na samorządy obowiązek dostosowania infrastruktury do wzmożonego nacisku na rozwój transportu niskoemisyjnego – przypomina Piotr Kuczera.

Testowanie aut elektrycznych przez urzędników jest częścią programu E-mobility now! realizowanego przez Rybnik wspólnie ze Stowarzyszeniem Polska Izba Rozwoju Elektromobilności - organizacją pozarządową, zrzeszającą podmioty działające w branży elektromobilności.

Jarosław Kaczyński dał ostrzeżenie? "Będą kolejne dymisje". Padło nazwisko

Głównym założeniem programu jest zwiększenie ilości pojazdów elektrycznych w mieście do 1 tysiąca sztuk do końca 2025 roku.

d1neqjj

Śląskie. Elektromobilność w Rybniku. Urzędnicy testują auta

"Elektromobilność to szereg działań mających na celu rozpowszechnienie stosowania pojazdów elektrycznych oraz zasilanych innymi rodzajami paliw, takimi jak LNG lub CNG, zarówno w komunikacji publicznej jak i prywatnej, ładowanych przy pomocy stacji ładowania zlokalizowanych w miejscach publicznych lub na terenie prywatnych posesji. To także promowanie przemieszczania się takimi środkami transportu, jak np. rower czy hulajnoga" – napisano na stronie internetowej rybnickiego magistratu.

- Testowanie aut to doskonała forma ich popularyzacji, niezwykle ważna jest bowiem możliwość samodzielnego sprawdzenia czym tak naprawdę jest samochód elektryczny i poznać jego zalety – przekonuje Krzysztof Burda z Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1neqjj

Podziel się opinią

Share
d1neqjj
d1neqjj
Więcej tematów