Trwa ładowanie...

Śląskie. Oskarżył policjanta, zemsta za mandat

43-latek w zemście za mandat zgłosił pod numer 112, że wymieniony z nazwiska policjant z komisariatu w Łodygowicach zażądał od niego łapówki podczas kontroli drogowej. Śledztwo Biura Spraw Wewnętrznych pozwoliło oczyścić policjanta z zarzutów. Oskarżający usłyszał już zarzut fałszywego oskarżenia. Grożą mu dwa lata więzienia.

Share
Śląskie. 43-latek fałszywie pomówił policjanta.i.
Śląskie. 43-latek fałszywie pomówił policjanta.i.Źródło: Śląska Policja
dxu8buk

Na początku lutego br. na numer alarmowy 112 zatelefonował mężczyzna, który poinformował, że na terenie powiatu bielskiego został zatrzymany do kontroli drogowej. - Zgłosił, że wskazany przez niego imiennie funkcjonariusz komisariatu w Łodygowicach zażądał od niego wręczenia korzyści majątkowej w kwocie 100 zł w zamian za odstąpienie od ukarania go mandatem – zakomunikowała śląska policja.

Śląskie. 43-;latek w zemście fałszywie oskarżył policjanta

Sprawą zajęli się policjanci z Żywca. Zweryfikowali zgłoszenie. - Szybko ustalili, że mężczyzna posłużył się fałszywymi danymi osobowymi, a podany przez niego numer kontaktowy okazał się własnością przypadkowej osoby. Zgodnie z obowiązującymi procedurami informacja o zdarzeniu wraz z ustaleniami została przekazana do katowickiego wydziału Biura Spraw Wewnętrznych Policji – podała policja.

Funkcjonariusze Biura przeanalizowali sprawę i ustalili, że wskazywany przez skarżącego policjant w czasie, gdy doszło do kontroli drogowej przebywał na urlopie wypoczynkowym. Jednocześnie zakres obowiązków na zajmowanym stanowisku w ogóle nie obejmuje pełnienia przez niego służby na drogach i kontrolowania kierowców.

dxu8buk

- Jeszcze w lutym policjanci BSW ustalili prawdziwą tożsamość zgłaszającego. Okazał się nim 43-letni mieszkaniec Łodygowic. - Gdy w drzwiach jego domu stanęli policjanci, mężczyzna od razu przyznał się do fałszywego zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie. Skruszony wyjaśnił, że pomówił policjanta o przyjęcie korzyści majątkowej, ponieważ chciał się na nim zemścić za to, że został wcześniej ukarany za popełnione wykroczenia. W ręce policji trafił telefon, którym 43-latek użył do dokonania zgłoszenia – poinformowała policja.

Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Żywcu. Mieszkaniec Łodygowic usłyszał zarzut fałszywego oskarżenia policjanta o przyjęcie łapówki. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Protest ratowników medycznych. Nagrania rozmów z dyspozytorami mrożą krew w żyłach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dxu8buk

Podziel się opinią

Share
dxu8buk
dxu8buk
Więcej tematów