Trwa ładowanie...

Śląskie. Nowe ogniska koronawirusa w Pszczynie, Rybniku i Rudzie Śląskiej

W ostatniej dobie w województwie śląskim odnotowano 441 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W tym szpitalach w Pszczynie i w Myszkowie oraz w szkołach w Rybniku i w Rudzie Śląskiej.

Do 26 osób wzrosło zakażenie w szpitalu w Myszkowie.Do 26 osób wzrosło zakażenie w szpitalu w Myszkowie.Źródło: ZOZ Myszków, fot: zozmyszkow.pl
d56nbmj
d56nbmj

Najwięcej przypadków udało się wykryć w powiatach: gliwickim (35), żywieckim (31), cieszyńskim (46), bielskim (15), częstochowskim (15), kłobuckim (14), Rybniku (18), Gliwicach (10), Katowicach (25), Częstochowie (40) i Rudzie Śląskiej (32).

Nowe ognisko pojawiło się w szpitalu w Pszczynie, gdzie zachorowało 25 osób – pacjentów i kadra medyczna. Wirusa wykryto także w kolejnych szkołach w Rybniku: II LO, SP nr 35 i SP nr 19. Do 26 osób wzrosło zakażenie w szpitalu w Myszkowie. Tam, po wykryciu zakażenia u 2 osób z personelu, podjęto decyzję o wykonaniu badań przesiewowych dla całej kadry szpitala i uzyskano 24 wyniki pozytywne i dodatkowo 2 kolejne wyniki dodatnie u pacjentów.

Zachorowania odnotowano także w szkołach podstawowych w Rudzie Śląskiej: SP nr 16, SP nr 27 i SP nr 41.

W raporcie dobowym pojawiły się także dodatnie wyniki jednego z DPS w Dzięgielowie w powiecie cieszyńskim. Na 89 wszystkich osób wykryto zakażenia u 12 mieszkańców i 7 opiekunów. Chora kadra przebywa w izolacji domowej, z kolei zakażeni mieszkańcy są odizolowani od pozostałych osób i zabezpieczeni.

d56nbmj

Wirusa wykryto także w ośrodku całodobowej opieki prowadzonej przez siostry zakonne w Kamesznicy. Tam zachorowało do tej pory 12 mieszkańców i 5 pracowników.

Podobnie jak w całej Polsce, tak i w województwie śląskim znów ruszają łączone patrole policji i strażników miejskich. W poniedziałek wojewoda podpisał dokument, zgodnie z którym polecił burmistrzom i prezydentom zlecenie podległym strażom miejskim dokonywanie dyslokacji patroli według wskazań komendantów policji, organizację wspólnych patroli i przede wszystkim współpracy obu służb podczas sprawdzania, czy mieszkańcy wywiązują się z przestrzegania reżimów sanitarnych. 

Koronawirus. Kropidło nie wypędzi wirusa. O. Paweł Gużyński: "rozumu należy używać"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d56nbmj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d56nbmj
Więcej tematów