Trwa ładowanie...

Śląskie. Najaktywniejsi seniorzy w województwie są w Chorzowie i Istebnej

Irena Pąchalska z Chorzowa i Józef Broda z Istebnej to zwycięzcy zeszłorocznej edycji organizowanego przez Radę ds. Rodziny przy wojewodzie śląskim konkursu na najaktywniejszego seniora w województwie.

Śląskie. Irena Pąchalska z Chorzowa i Józef Broda z Istebnej to zwycięzcy konkursu na najaktywniejszego seniora w województwie.Śląskie. Irena Pąchalska z Chorzowa i Józef Broda z Istebnej to zwycięzcy konkursu na najaktywniejszego seniora w województwie.Źródło: Śląski Urząd Wojewódzki
dr7nmdb
dr7nmdb

W ramach ostatniej edycji konkursu o tytuł Aktywnego Seniora starało się kilkanaście osób z województwa. Przy wyborze zwycięzców kapituła oceniała postawę kandydatów, podejmowane przez nich inicjatywy, współpracę w środowisku oraz chęć do współdziałania i wpływania na aktywizację innych seniorów.

Wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz uroczyście nadał laureatom tytuł "Aktywnej Seniorki" i "Aktywnego Seniora 2020".

Irena Pąchalska jest radną chorzowskiej Rady Seniorów i angażuje się w różnorakie działania w środowisku lokalnym. Kieruje m.in. klubem "Seniorzy w Podróży" skupiającym pasjonatów podróżowania i przygody.

dr7nmdb

W ramach klubu w kinie Chorzowskiego Centrum Kultury odbywają się różnego rodzaju spotkania, podczas których uczestnicy nie tylko przygotowują się do wyjazdów, ale też na ekranie "zwiedzają" razem cały świat.

– Zawsze jest pełne kino seniorów, a nasze spotkania nas też prywatnie zbliżają. Wzajemnie się poznajemy, rozszerzamy swoje pasje – podkreśliła seniorka.

Śląskie. Józef Broda upowszechnia folklor Beskidu Śląskiego

Z nadanego tytuły cieszył się też Józef Broda, folklorysta, multiinstrumentalista, budowniczy instrumentów ludowych, pedagog i społecznik. Mimo swoich osiągnięć, przyznał, że zwycięstwo w konkursie jest dla niego dużym zaskoczeniem.

Jego liczne przedsięwzięcia przyczyniają się do upowszechniania folkloru Beskidu Śląskiego w całej Polsce. Angażuje się też w inicjatywy skierowane do osób starszych – przeprowadził m.in. szereg spotkań dla seniorów i wykonał wiele programów artystycznych dla Uniwersytetu III Wieku.

Koronawirus w Polsce. Nie ma odwrotu epidemii. "Stąpamy na granicy"

"Nieustannie bierze udział w nowych projektach, wykorzystując media do promowania tradycji i swojego świata wartości" - napisano w zgłoszeniu konkursowym.

dr7nmdb

– Chcę Państwu podziękować za to, co robicie dla seniorów, dla swoich społeczności lokalnych, dla wszystkich tych, z którymi przebywacie na co dzień. Gratuluję, dziękuję i proszę o jeszcze – mówił wicewojewoda Jan Chrząszcz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dr7nmdb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dr7nmdb
Więcej tematów