Trwa ładowanie...

Chorzów. Porodówka uratowana, NFZ przedłużył kontrakt

Narodowy Fundusz Zdrowia zgodził się przedłużyć kontrakt spółce Urovita na prowadzenie w Chorzowie oddziału ginekologiczno-położniczego do końca czerwca.

Chorzów. Porodówka nie zaprzestanie działalności.Chorzów. Porodówka nie zaprzestanie działalności.Źródło: Pixabay
d2dp7x5
d2dp7x5

Wyjaśnił się los chorzowskiej porodówki.

Narodowy Fundusz Zdrowia zgodził się przedłużyć kontrakt spółce Urovita na prowadzenie w Chorzowie oddziału ginekologiczno-położniczego do końca czerwca. Możliwe staje się więc bezpośrednie przejęcie tego oddziału przez Zespół Szpitali Miejskich. Dzięki temu obejdzie się bez zapowiadanej wcześniej kilkumiesięcznej przerwy.

W sprawę chorzowskiej porodówki zaangażowało się wiele osób, czego efektem jest zgoda NFZ i możliwość utrzymania działalności oddziału na kilka kolejnych miesięcy. W tym czasie w chorzowskim szpitalu będą trwały prace przygotowawcze w celu zagospodarowania i wyposażenia miejsca dla nowego oddziału. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, od 1 lipca oddział będzie działał w ramach Zespołu Szpitali Miejskich.

Chorzów. Porodówka uratowana

– Czekamy na rozpisanie konkursu na kontrakt z NFZ, którego wygranie jest warunkiem koniecznym do poprowadzenia oddziału przez nasz szpital. Rozmawiamy też z personelem, który mógłby bezpośrednio przejść do pracy na nowym oddziale. – tłumaczy dr Jerzy Szafranowicz, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich.

d2dp7x5

W sprawę chorzowskiej porodówki zaangażowało się też magistrat. W ramach kolejnej tury Funduszu Inwestycji Lokalnych, zawnioskował o pieniądze potrzebne na remont dotychczasowej siedziby oddziału mieszczącego się w zabytkowym budynku.

Przypomnijmy, że pod koniec grudnia pojawiła się informacja, że przedsiębiorca, który dotychczas prowadził oddział, nie tylko zdecydował o zaprzestaniu tej działalności w Chorzowie, ale również, poprzez niezłożenie odpowiednich dokumentów, uniemożliwił przedłużenie kontraktu z NFZ. Dyrekcja Zespołu Szpitali Miejskich zdecydowała, że przejmie działalność położniczą i otworzy oddział w ramach szpitala. W trybie nadzwyczajnym, od razu rozpoczęto prace przygotowawcze i adaptacyjne.

Koronawirus w Polsce. Najnowsze prognozy rozwoju wirusa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2dp7x5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dp7x5
Więcej tematów