Trwa ładowanie...

Śląskie. Koronawirus. Zamknięta izba przyjęć w żywieckim szpitalu

Szpital w Żywcu zawiesił do odwołania działanie izby przyjęć. Decyzja dyrekcji wiąże się z wykryciem u części personelu zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Pacjenci kierowani są do placówek w innych miastach.

Share
Po raz drugi szpital w Żywcu musiał zamknąć izbę przyjęć.
Po raz drugi szpital w Żywcu musiał zamknąć izbę przyjęć. Źródło: Szpital w Żywcu
d3usn5j

"Sytuacja związana z dynamicznym rozwojem epidemii spowodowała konieczność czasowego wstrzymania działalności izby przyjęć. O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco" – głosi komunikat placówki. Dodajmy, że do odwołania wstrzymano również przyjęcia pacjentów na dopiero co uruchomiony oddział covidow, bo jest on już zapewłniony..

"Przyjęcia nadal odbywają się dla pacjentów urazowych, chirurgicznych i pediatrycznych oraz dla pacjentek na oddziale położniczo-ginekologicznym" – poinformowała placówka

Żywiecki szpital został formalnie uruchomiony pod koniec września w nowej siedzibie. Wcześniej powiatowa lecznica działała w stuletnich budynkach w centrum Żywca. Inwestycję zrealizowano w partnerstwie publiczno-prywatnym żywieckiego starostwa z InterHealth Canada. Nowa placówka dysponuje 280 miejscami dla pacjentów.

d3usn5j

I mimo że działa dopiero od niespełna dwóch miesięcy izba przyjęć została zamknięta już po raz drugi. Pierwszy raz nastąpiło to w połowie października. Powodem był również koronawirus. 24 października, po kwarantannie izba wznowiła działalność.

PiS traci poparcie? Kamil Bortniczuk: Powinniśmy bić się w pierś

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3usn5j

Podziel się opinią

Share
d3usn5j
d3usn5j
Więcej tematów