Trwa ładowanie...

Śląskie. Bytomski magistrat zmienia zasady. Trzeba się umówić

Urząd Miasta w Bytomiu od środy zmienia organizację pracy w związku z przypadkami zakażeń koronawirusem wśród pracowników oraz kwarantanną części personelu.

Share
Magistrat zachęca do internetowego umawiania wizyt.
Magistrat zachęca do internetowego umawiania wizyt.Źródło: UM w Bytomiu, Fot: bytom.pl
d4bo4kj

Główne zmiany dotyczą wydziałów architektury, geodezji, obrotu nieruchomościami, inżynierii środowiska, komunalnego oraz biura konserwatora zabytków i referatu działalności gospodarczej (wszystkie w budynku przy ul. Parkowej 2) oraz wydziałów edukacji, polityki społecznej, a także biura spraw lokalowych (przy ul. Smolenia 35). Tam klienci będą mogli załatwić swoje sprawy tylko po uprzednim umówieniu terminu wizyty telefonicznie lub mailowo.

Na dotychczasowych zasadach będą działały wydziały komunikacji oraz spraw obywatelskich. "Zachęcamy jednak do internetowego umawiania wizyt w sprawie rejestracji pojazdu, odbioru dowodu rejestracyjnego, a także w sprawach związanych z dowodami osobistymi i ewidencją ludności za pośrednictwem opcji internetowej rejestracji do kolejki" – napisano na stronie bytomskiego magistratu.

d4bo4kj

W dalszym ciągu prowadzona jest bezpośrednia obsługa klientów, a osoby, które nie skorzystają z możliwości internetowej rejestracji terminu wizyty w wydziale komunikacji będą mogły - po pobraniu biletu - załatwić swoją sprawę z zastrzeżeniem, że liczba biletów do rejestracji pojazdów w wydziale komunikacji na dany dzień jest ograniczona.

Magistrat informuje także, że przed wejściami do budynków UM przy ul. Parkowej 2 oraz ul. Smolenia 35 w godzinach pracy urzędu wystawione są skrzynki podawcze dla klientów wszystkich wydziałów – nadal można też złożyć dokumenty zarówno w kancelarii urzędu, jak również w punkcie informacyjnym.

Co z maseczką w busie, taksówce, samolocie? Rzecznik policji rozwiewa wątpliwości

"Bezpośrednia obsługa klienta będzie prowadzona w obowiązującym reżimie sanitarnym, z zachowaniem niezbędnego dystansu fizycznego, a w pokojach obsługiwana będzie tylko jedna osoba" - informuje komunikat na stronie internetowej bytomskiego UM.

d4bo4kj

Pozostałe wydziały magistratu pracują normalnie, jednak urzędnicy zachęcają do korzystania z elektronicznej skrzynki podawczej, a także w przypadku załatwianych spraw o kontakt mailowy i telefoniczny z odpowiednimi wydziałami UM w Bytomiu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4bo4kj

Podziel się opinią

Share
d4bo4kj
d4bo4kj
Więcej tematów