Trwa ładowanie...
d1bly96

Śląskie. Bielski Teatr Lalek "Banialuka" odwołał spektakle. Powód koronawirus

Teatr Lalek "Banaluka" w Bielsku-Białej odwołał wszystkie spektakle. Jego pracownicy zarażeni są koronawirusem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W najbliższym czasie bielski teatr będzie zamknięty.
W najbliższym czasie bielski teatr będzie zamknięty. (banialuka.pl, Fot: banialuka.pl)
d1bly96

- Z przykrością informujemy o wykryciu u pracowników naszego Teatru przypadków COVID-19. W związku z tym musimy odwołać spektakle planowane na następne 2 tygodnie. Jesteśmy w kontakcie z odpowiednimi służbami, które w trosce o zdrowie pracowników i widzów, podejmą stosowne decyzje co do dalszego funkcjonowania Teatru w najbliższym czasie. Do zobaczenia! Dbajcie o siebie! Bądźcie zdrowi! - informuje teatr. - Jesteśmy w w kontakcie z odpowiednimi służbami, które w trosce o zdrowie pracowników i widzów, podejmą stosowne decyzje co do dalszego funkcjonowania Teatru w najbliższym czasie – dodaje.

Zostały odwołane wszystkie przedstawienia w najbliższych dwóch tygodniach.

Teatr Lalek "Banialuka" jest jedną z najstarszych i najbardziej cenionych scen lalkowych w Polsce. Prowadzi go samorząd Bielska-Białej.

d1bly96

To drugi przypadek zakażenia koronawisem w bielskich teatrach. Poprzednio choroba dosięgła pracowników sceny dramatycznej – Teatru Polskiego. 8 października, po potwierdzeniu Covid-19 u dwóch członków zespołu artystycznego, odwołano wszystkie spektakle. Ostatecznie, dodatni wynik na obecność SARS-CoV-2 miało siedem osób, a kwarantannie poddanych zostało 38. Teatr wznowił działalność we wtorek.

Prof. Horban: "Łóżka skończą się w ciągu dwóch, może trzech tygodni"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1bly96

Podziel się opinią

Share
d1bly96
d1bly96
Więcej tematów