Trwa ładowanie...

Śląsk. To po kolei…z tymi remontami

Wsiąść do pociągu byle jakiego, nie dbać o bagaż, nie dbać o bilet…może i tak, ale na pewno dbać o resztę. A ściślej, o infrastrukturę kolejową. Zbliżająca się wiosna związana będzie z remontem linii kolejowych.

Share
Na wiosnę szykują się liczne remonty linii kolejowych
Na wiosnę szykują się liczne remonty linii kolejowych Źródło: money.pl, fot: Rafał Parczewski
d28akjq

A co za tym idzie, także z utrudnieniami w kursowaniu pociągów. Podróżni będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Od niedzieli 14 marca wprowadzona zostanie tzw. korekta rozkładu jazdy, związaną z postępami prac na torach. Zmiany mają dotyczyć, m.in. linii Częstochowa – Katowice – Gliwice, Katowice – Czechowice-Dziedzice, Katowice – Wisła Głębce i Katowice - Mysłowice.

Na niektórych trasach, w związku z koniecznością szlifowania szyn i podbicia toru, od marca do maja pociągi będą kursowały miejscami po jednym torze, a nocami za wybrane kursy będą wysyłane zastępcze autobusy.

W innych miejscach, kontynuowana będzie modernizacja stacji z przebudową układu komunikacyjnego dlatego ruch początkowo będzie prowadzony jednym torem. Na innych odcinkach, nastąpi wydłużony czas przejazdu i skrócenie części relacji. Gdzie indziej zmienią się godziny odjazdów pociągów.

Burza śnieżna w Niemczech. Odwołane pociągi, wypadki i mnóstwo rannych

W pojedynczych dniach planowane są też prace utrzymaniowe i remontowe, wymagające prowadzenia ruchu po jednym torze, co stanie się powodem utrudnień. Kiedy indziej, zawieszone zostaną niektóre z przystanków a w zamian tego kursować będzie komunikacja autobusowa.

d28akjq

Już pod koniec lutego państwowy przewoźnik PKP Intercity informował o wiosennej korekcie rozkładu jazdy. Część pociągów będzie jeździła trasą okrężną, co poskutkuje ominięciem niektórych przystanków. Podróżni muszą uzbroić się w cierpliwość, ale jak już wszystko wróci do normy to komfort ich podróży będzie znacznie się różnił od obecnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d28akjq

Podziel się opinią

Share
d28akjq
d28akjq
Więcej tematów