Trwa ładowanie...

Śląsk. Skradł z kościoła skarbonkę. Kary nie uniknie

Do świątyni w Zabrzu złodziej dostał się, wybijając okno witrażowe, a następnie skradł metalową skarbonkę. Dochodzenie nie pozostawiło złudzeń.
Share
W przeszłości był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu.
W przeszłości był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu.Źródło: Śląska Policja, Fot: slaska.policja.gov.pl
d1jk402

Policjanci z piątego komisariatu w Zabrzu-Rokitnicy ustalili i zatrzymali podejrzanego o włamanie do Kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa. 25-letni mieszkaniec Zabrza usłyszał w tej sprawie zarzut kradzieży z włamaniem. Przyznał się do zarzucanego czynu, a teraz czeka go sprawa sądowa.

Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Do czasu zakończenia sprawy, podejrzany będzie musiał stawiać się trzy razy w tygodniu na komisariacie.

Wybił witraż

W połowie września w zabrzańskiej dzielnicy Rokitnica miało miejsce włamanie do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa. Sprawca dostał się do świątyni wybijając okno witrażowe, a następnie z wnętrza dokonał kradzieży metalowej skarbonki.

d1jk402

Policjanci wszczęli w tej sprawie dochodzenie i gromadzili wszelkie informacje. Jedna z nich wskazywała, że sprawcą włamania może być 25-letni mieszkaniec Zabrza, który w przeszłości był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu. W toku dalszych czynności policjanci odzyskali skradzioną skarbonkę, co potwierdziło ich wcześniejsze przypuszczenia.

Policyjny dozór

25-latek został zatrzymany i przedstawiono mu zarzut kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu i został objęty policyjnym dozorem. Do czasu zakończenia sprawy trzy razy w tygodniu będzie musiał "odwiedzać" komisariat.

Jarosław Kaczyński nie przestrzega obostrzeń? Polityk PO: "Jego ból jest większy niż nasz"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1jk402

Podziel się opinią

Share
d1jk402
d1jk402
Więcej tematów