Trwa ładowanie...
d30vn9n

Śląsk. Nowe obostrzenia od poniedziałku, 28 grudnia

Za kilka dni wkroczymy w nowy rok, niebawem też minie rok od momentu gdy nasze życie zupełnie się zmieniło. Wiele zmieni się też od najbliższego poniedziałku, wraz z wejściem w życie nowych obostrzeń wprowadzonych przez rząd.
Share
Od 28 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia
Od 28 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzeniaŹródło: PAP
d30vn9n

21 grudnia opublikowane zostało rozporządzenie, które reguluje nowe ograniczenia. Zgodnie z zapowiedzią ministra zdrowia dotyczą one przemieszczania się w sylwestrową noc 31 grudnia oraz działalności galerii handlowych. Przepisy objęły także siłownie, baseny oraz kluby fitness – które nie będą mogły, jak do tej pory prowadzić działalności i organizować zawodów sportowych de facto zapraszając klientów.

28 grudnia wprowadzona zostanie narodowa kwarantanna, która ma potrwać do 17 stycznia. Oznacza to, że w trakcie ferii w całym kraju nieczynne będą wyciągi, a hotele nie będą mogły przyjąć swoich gości.

W rozporządzeniu ujęta została także kwestia szczepień - osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 nie będą wliczane do limitu pięciu osób, jakie mogą brać udział w zgromadzeniach. Poruszone zostały również kwestie kwarantanny. Ci, którzy przyjmą preparat, nie będą musiały poddać się 10-dniowej kwarantannie po powrocie do Polski.

d30vn9n

Kwarantanna Narodowa. Leszek Miller: "To jest kabaret"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d30vn9n

Podziel się opinią

Share
d30vn9n
d30vn9n
Więcej tematów