Trwa ładowanie...

Śląsk. NFZ karze za teleporady, nie będzie kontraktów na leczenie

Pacjenci się skarżyli, że przez telefon nie czuli by badanie było właściwe. Narodowy Fundusz Zdrowia wziął to pod uwagę i podjął decyzję. Kontrakty na leczenie w kilku śląskich placówkach nie zostaną przedłużone. Pacjenci nie pozostaną jednak bez opieki.

NFZ wziął pod uwagę zdanie pacjentów i wydał decyzję dot. teleporad NFZ wziął pod uwagę zdanie pacjentów i wydał decyzję dot. teleporad Źródło: wp.pl
d18xhf9
d18xhf9

Jak tłumaczy NFZ, prezentowany podczas teleporad poziom nie mógł zagwarantować pacjentom bezpieczeństwa i właściwej opieki. Dlatego podjęto decyzję, że kończące się 30 czerwca kontrakty w niektórych miejscach nie zostaną przedłużone.

To kara dla tych poradni, których działalność podczas pandemii w 90 proc. opierała się na teleporadach. Pacjenci nie byli zadowoleni, że nie mogą w ten sposób liczyć na prawdziwe badanie w gabinecie lekarskim.

Sytuacja ta dotyczy w województwie dziewięciu placówek. To poradnie m.in. w Chorzowie, Gliwicach i Rybniku. NFZ zapewnia, że mimo zaistniałej sytuacji, nikt nie pozostanie bez pomocy. Chorzy będą mogli skorzystać ze świadczeń medycznych w najbliższych placówkach POZ w swoim miejscu zamieszkania, sąsiedniej gminie lub powiecie. W nagłych przypadkach, przyjmą ich placówki Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej.

d18xhf9

W razie jakichkolwiek problemów, należy zadzwonić pod bezpłatny i całodobowy numer 800 190 590. Uzyska się tam niezbędne informacje dotyczące placówek medycznych, które udzielą pomocy.

Siłownia na NFZ. Branża rozmawia z rządem. "Jest zainteresowanie"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d18xhf9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18xhf9
Więcej tematów