Trwa ładowanie...

Śląsk. Dzieci znęcały się nad niepełnosprawnym. "Opluwali, kazali klęczeć"

Śląska policja przekazała, że ustalono tożsamość trojga nastolatków, którzy znęcali się nad 26-letnim niepełnosprawnym mężczyzną. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane i wrzucone do sieci. Dwie dziewczyny i chłopak w wieku od 11 do 13 lat staną przed sądem rodzinnym.

Share
Śląsk. Dzieci znęcały się nad niepełnosprawnym. "Opluwali, kazali klęczeć"
Śląsk. Dzieci znęcały się nad niepełnosprawnym. "Opluwali, kazali klęczeć"Źródło: East News, Fot: Damian Klamka
d1ste9e

Policjanci, po pojawieniu się nagrania w sieci, zabezpieczyli je, a następnie ustalili miejsce, w którym doszło do popełnienia czynu. Była to miejscowość Myszków (województwo śląskie).

Myszków. Dzieci znęcały się nad niepełnosprawnym mężczyzną

"W międzyczasie do Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie wpłynęło oficjalne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa z Ośrodka Monitorowań Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych z Warszawy" - czytamy na stronie śląskiej policji.

d1ste9e

"Młodzież wzięła sobie na cel niepełnosprawnego psychicznie chłopca. Zabrali mu piłkę, opluwali, kazali klęczeć i prosić o zwrot jego własności. Mieli niezwykły ubaw z poniżania człowieka. Nagranym filmem chwalili się w mediach społecznościowych".

Sprawcami tego zdarzenia okazały się dwie dziewczynki i chłopiec w wieku od 11 do 13 lat. Śledczy przekazali, że w tej sprawie cały czas trwają czynności. W środę materiał dowodowy ma trafić do sądu rodzinnego. To on zadecyduje o dalszym losie nastolatków.

Źródło: śląska policja, OMZRiK

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia o tłumie na Jasnej Górze

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1ste9e

Podziel się opinią

Share
d1ste9e
d1ste9e
Więcej tematów