Trwa ładowanie...

Śląsk. Do szkół wróci prawie 128 tys. uczniów

Dziwne są to dla nich czasy – bo przecież nie można spotykać się z rówieśnikami, bo nauka wygląda zupełnie inaczej, no i ferie jakoś nie przebiegły tak samo. Jak będzie po powrocie do szkoły? Pewnie to pytanie zadaje sobie każdy z nich.
Share
Po feriach dzieci wracają do szkoły
Po feriach dzieci wracają do szkoły Źródło: Getty Images
d3z2yyn

Śnieg wreszcie spadł i mimo, że panują w kraju ograniczenia to jakoś trzeba było spędzić tych kilka wolnych dni od szkoły. Spędzić je tak, by zyskać nowe siły na kolejne miesiące nauki. Do nauki stacjonarnej w poniedziałek wróci w woj. śląskim ok. 128 tys. uczniów klas I-III szkół podstawowych i szkół podstawowych specjalnych. Podobnie jak przed feriami, ich dyrektorzy zadecydują o trybie nauczania i prowadzenia zajęć dla klas IV-VIII. Do tej pory, większość szkół specjalnych pracowała stacjonarnie, niektóre w trybie mieszanym lub zdalnym.

Kuratorium Oświaty w Katowicach zaznacza, że powrót najmłodszych do naukistacjonarnej było poprzedzone zapewnieniem odpowiednich warunków, by zminimalizować ryzyko. "Szkoły w woj. śląskim są przygotowane do rozpoczęcia pracy stacjonarnej, co potwierdzili dyrektorzy poprzez wewnętrzną platformę wymiany informacji z kuratorium" – przyznaje kuratorium. Odbyły się m.in. wideokonferencje dyrektorów z przedstawicielami powiatowych inspektorów sanitarnych. Zajęcia będą odbywały się z zachowaniem reżimu sanitarnego i zgodnie z możliwościami danej szkoły.

Dyrektorzy placówek wciąż jednak mają możliwość odwołać zajęcia, jeżeli ze względu na aktualną sytuację zagrożone może być zdrowie uczniów.

d3z2yyn

Dyrektorka o powrocie dzieci do szkół. "Decyzja podjęta w momencie, kiedy jest duże zagrożenie"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3z2yyn

Podziel się opinią

Share
d3z2yyn
d3z2yyn
Więcej tematów