Trwa ładowanie...

Śląsk. Autostrada nie taka bezpieczna

Policjanci ze Śląska i Opolszczyzny przeprowadzili akcję "Bezpieczna A4". Mandatami ukarali 81 kierowców i pouczyli 31.
Share
Śląsk. Podczas akcji "Bezpieczna A4" policjanci wypisali i kilkadziesiąt mandatów.
Śląsk. Podczas akcji "Bezpieczna A4" policjanci wypisali i kilkadziesiąt mandatów.Źródło: Śląska Policja
dqssngo

Akcja prowadzona była równolegle przez policjantów ze śląskiej i opolskiej drogówki. W województwie śląski, działania odbywały się na odcinku A4 przebiegającym przez: Gliwice, Zabrze, Rudę Śląską i Katowice. Koordynatorem przedsięwzięcia był Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Komisariat Autostradowy Policji w Gliwicach.

- Głównym celem przeprowadzonych działań była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg poprzez eliminowanie z ruchu drogowego kierujących, którzy swoim zachowanie na drodze stwarzali zagrożenie. Mundurowi z drogówki podczas akcji wykorzystywali nieoznakowane radiowozy wyposażony w wideorejestratory. Tego tupu radiowozy najlepiej sprawdzają się podczas patrolowania autostrad i tras szybkiego ruchu – poinformowali policjanci.

Śląsk. Efekty akcji "Bezpieczna A4"

W sumie w działaniach w województwie śląskim wzięło udział kilkunastu funkcjonariuszy Skontrolowali kilkadziesiąt pojazdów i odnotowali 115 wykroczeń. Najwięcej z nich dotyczyło niestosowania się przez kierowców do obowiązku jazdy prawym pasem ruchu oraz przekraczania dozwolonej prędkości. Stróże prawa w sumie nałożyli 81 mandatów oraz pouczyli 34 osoby.

dqssngo

Policjanci przypominają, że nasze bezpieczeństwo, jako uczestników ruchu drogowego, zależy w głównej mierze od nas samych! Brak należytej ostrożności i wyobraźni wszystkich uczestników ruchu może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń. Dlatego policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz dostosowanie prędkości pojazdu do panujących warunków atmosferycznych.

Grzesiowski: "Zabezpieczenie drugiej dawki to działanie bardzo asekuracyjne"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dqssngo

Podziel się opinią

Share
dqssngo
dqssngo
Więcej tematów