Trwa ładowanie...

Atak na ratownika medycznego w Siemianowicach Śląskich. 24-latek był brutalny

Policjanci z Katowic zatrzymali 24-letniego obywatela Ukrainy, który w szpitalu w Siemianowicach Śląskich uderzył pięścią w twarz i kopnął udzielającego mu pomocy ratownika medycznego.

Share
Śląskie. Policjanci z Katowic zatrzymali 24-letniego obywatela Ukrainy, który w szpitalu w Siemianowicach Śląskich zaatakował ratownika medycznego.
Śląskie. Policjanci z Katowic zatrzymali 24-letniego obywatela Ukrainy, który w szpitalu w Siemianowicach Śląskich zaatakował ratownika medycznego.Źródło: Policja Śląska
d5jqibl

Policjanci z katowickiego oddziału prewencji pełnili służbę w Siemianowicach Śląskich. Otrzymali pilne zgłoszenie ze szpitala miejskiego o awanturującym się mężczyźnie.

Atak na ratownika medycznego w Siemianowicach Śląskich

- Na miejscu okazało się, że 24-letni obywatel Ukrainy zaatakował udzielającego mu pomocy ratownika medycznego. Agresor uderzył go z pięści w twarz i kopnął – opisuje zdarzenie służby prasowe śląskiej policji.

Policjanci wyprowadzili agresora w kajdankach i zawieźli do policyjnego aresztu.

d5jqibl

Zatrzymany usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Grozi mu za to przestępstwo nawet 3 lata więzienia. Podejrzany został objęty policyjnym dozorem.

Katowice. "Szanuj medyka". Hejt i agresja większe niż przed pandemią

Śląska Izba Lekarska i Śląski Uniwersytet Medyczny, po sygnałach z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach, przystępują do akcji #szanujmedyka. Jej celem jest przypomnienie o wzajemnym szacunku, zwłaszcza dla tych którzy w bardzo trudnych warunkach ratują życie innych.

Leszek Miller o Rafale Trzaskowskim. Czarna wizja byłego premiera

Medycy chcą tym samym przypomnieć, że przecież wszyscy obciążeni jesteśmy ciężarem pandemii. Nie może to jednak prowadzić do tego, że zmęczenie wywoła niepożądane reakcje. Liczy się przecież zrozumienie, zaufanie i empatia.

d5jqibl

W ramach akcji pracownicy służby ochrony zdrowia na fartuchach i kombinezonach nosić będą plakietki z napisem ”Szanuję Ciebie, Szanuj Mnie”. Wierzą, że skłoni to innych do refleksji. Ponadto w mediach społecznościowych placówek opisywane będą codzienne przykłady z życia mówiące o agresji i hejcie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d5jqibl

Podziel się opinią

Share
d5jqibl
d5jqibl
Więcej tematów