Trwa ładowanie...

Ruda Śląska. Ilu nas jest, kim jesteśmy i jak żyjemy?

Te i inne pytania zadawane są nam wszystkim – osobiście w terenie, przez telefon lub za pośrednictwem internetu. W tym roku, nie ma zbyt wielu chętnych którzy chcieliby się tym zająć.
Share
Do 16 lutego trwa nabór na rachmistrzów
Do 16 lutego trwa nabór na rachmistrzów Źródło: WP
d4j4lvr

Do 16 lutego przedłużono nabór na rachmistrzów, którzy chętnie policzą Polakóww ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Niewiele osób chce to jednak zrobić w tym roku.

Czy powodem mogła stać się pandemia i związane z nią obostrzenia? Nie wiadomo. Wiadomo jednak, że trzeba to zrobić – i to niebawem, bo spis rusza 1 kwietnia i potrwa do 30 czerwca.

Kto może się tym zająć? „Aby zostać rachmistrzem, trzeba przede wszystkim mieć ukończone 18 lat, trzeba mieć co najmniej średnie wykształcenie, mówi się też o tym, że osoba taka powinna mieć nieposzlakowaną opinię, powinna się posługiwać językiem polskim w mowie i w piśmie oraz nie powinna być skazana prawomocnym wyrokiem za przestępstwo, w tym przestępstwo skarbowe – umyślne – przyznają pracownicy Gminnego Biura Spisowego w Rudzie Śląskiej, które jako jedno z wielu prowadzi nabór.

d4j4lvr

Osoby, spełniające warunki do pełnienia funkcji rachmistrza, mogą składać dokumenty osobiście w siedzibie urzędu gminy lub za pośrednictwem: poczty elektronicznej, platformy ePUAP albo operatora pocztowego. Termin upływa 16 lutego.

Narodowy Spis Powszechny ma wyjaśnić ilu nas jest, kim jesteśmy i jak żyjemy. Główną metodą będzie samospis internetowy, wciąż jednak znaczną cześć wykonywać będą rachmistrzowie działający telefonicznie lub w terenie.

Wirtualna Polska wspiera 29. Finał WOŚP. Nagroda jest bardzo kusząca

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4j4lvr

Podziel się opinią

Share
d4j4lvr
d4j4lvr
Więcej tematów