Trwa ładowanie...

Prof. Leszek Miszczyk nie żyje. Znany onkolog zginął w tragicznym wypadku w Gliwicach

Nie żyje prof. Leszek Miszczyk, który przez wiele lat związany był z Centrum Onkologii w Gliwicach. Znany onkolog zginął w wypadku na DK 88 w Gliwicach.

Share
Nie żyje prof. Leszek Miszczyk. Znany onkolog zginął na Śląsku
Nie żyje prof. Leszek Miszczyk. Znany onkolog zginął na ŚląskuŹródło: Agencja Gazeta
d3uqvaz

Nie żyje prof. Leszek Miszczyk - znany onkolog. O śmierci lekarza poinformowała rzeczniczka gliwickiego oddziału Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie Maja Marklowska-Tomar.

Koszmarny wypadek w Gliwicach na DK 88. Zginął prof. Leszek Miszczyk

Prof. Leszek Miszczyk zginął w wyniku wypadku drogowego na drodze krajowej numer 88 w Gliwicach.

d3uqvaz

Do wypadku doszło we wtorek 11 maja pod wiaduktem na wysokości ul. Tarnogórskiej w Gliwicach (DK 88). Toyota zderzyła się z motocyklem. Motocyklistą był właśnie prof. Leszek Miszczyk.

Trudne spotkanie z Rafałem Trzaskowskim? Bartosz Arłukowicz: trzeba porozmawiać

Na miejsce wypadku na DK 88 ściągnięto odpowiednie służby, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, jednak obrażenia wybitnego onkologa okazały się śmiertelne. Prof. Miszczyk zmarł na miejscu.

Gliwice. Prof. Leszek Miszczyk nie żyje. Był znanym onkologiem

Onkolog był znany w środowisku medycznym. Jak podkreślają lekarze ze Śląska, prof. Leszek Miszczyk "był nie tylko wybitnym specjalistą, ale lekarzem bardzo cenionym i lubianym przez pacjentów".

d3uqvaz

Lekarz przez lata był kierownikiem Zakładu Radioterapii Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie. Był także wicedyrektorem szpitala, a w 2016 roku przez kilka miesięcy pełnił także funkcję dyrektora placówki.

To właśnie prof. Leszek Miszczyk w 2009 roku doprowadził do stosowanie w radioterapii raka stercza znaczników z czystego złota najwyższej próby. Te pomagają w zwiększeniu precyzji naświetlań, co zmniejsza ich negatywny wpływ na organizm.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3uqvaz

Podziel się opinią

Share
d3uqvaz
d3uqvaz
Więcej tematów