Trwa ładowanie...
d3w4dx9

Koronawirus. Limity wiernych na Jasnej Górze

W związku z tym, że Częstochowa znalazła się w czerwonej strefie, klasztor na Jasnej Górze prowadził limity wiernych. Obowiązują one od 17 października. Porządek nabożeństw i transmisje liturgii pozostają bez zmian.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Limity wiernych na Jasnej Górze
Limity wiernych na Jasnej Górze (Pixabay, Fot: MBoguslaw)
d3w4dx9

Od soboty, 17 października, w strefie czerwonej w czasie sprawowanych liturgii może przebywać maksymalnie 1 osoba na 7 mkw powierzchni świątyni. Wobec tego do Kaplicy Matki Bożej może wejść 60 osób, do jasnogórskiej bazyliki 160, a do Kaplicy Sakramentu Pokuty, gdzie odbywa się spowiedź, 36 osób. Drzwi przejściowe między Kaplicą a bazyliką są zamknięte.

Paulini przypominają, że przez cały dzień trwa transmisja liturgii z Kaplicy Matki Bożej. Można ją oglądać na na jasnogórskim YouTube (wejście m.in. z jasnagora.com i jasnagora.pl) bądź na platformie VOD TVP.

Msze święte transmitowane są także w telewizji:

  • godz. 7.00 - Msza św. z Kaplicy Matki Bożej - transmisja w 1. programie Telewizji Polskiej /od poniedziałku do soboty/
  • godz. 13.30 - Msza św. z Kaplicy Matki Bożej - transmisja w Telewizji Trwam /od poniedziałku do soboty/
  • godz. 9.30 - Msza św. z Kaplicy Matki Bożej - transmisja w Telewizji Trwam /w niedzielę/
d3w4dx9

1 listopada cmentarze mają być otwarte. Prof. Simon ostrzega seniorów

Przybywających na Jasną Górę pielgrzymów obowiązuje – podobnie jak obecnie w całej przestrzeni publicznej – przestrzeganie nakazu zakrywania ust i nosa, a także nakazu zachowywania bezpieczniej odległości między poszczególnymi osobami. Przed wejściem do kaplicy Cudownego Obrazu i bazyliki ustawiono pojemniki z płynem dezynfekującym, z których powinni korzystać wierni.

W sumie od początku epidemii w Częstochowie odnotowano 1085 osób zakażonych COVID-19.

Źródlo: https://modnaczestochowa.pl/

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3w4dx9

Podziel się opinią

Share
d3w4dx9
d3w4dx9
Więcej tematów