Trwa ładowanie...
d4d5hcm

Katowice. Trzy nowe "Lokale na kulturę". Laureaci zapłacą mniej za czynsz

Pracownia ceramiczna, studio nagrań wraz z organizacją warsztatów związanych z muzyką i wieczorem z filmem oraz kawiarenka szachowa. To projekty-laureaci 14. edycji programu "Lokal na kulturę", które wzbogacą mapę ciekawych i twórczych miejsc w Katowicach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Katowice. Wybrano 3 projekty w 14. edycji programu "Lokal na kulturę".
Katowice. Wybrano 3 projekty w 14. edycji programu "Lokal na kulturę". (UM Katowice, Fot: katowice.eu)
d4d5hcm

We wrześniu ogłoszono czternastą edycję konkursu "Lokal na kulturę", który adresowany jest do osób, które mają ciekawe pomysły na uruchomienie działalności kulturalnej, artystycznej bądź twórczej. Jego celem jest ułatwienie startu inicjatywom mieszkańców. W ostatniej edycji wybrano 3 projekty, które mogą być realizowane w ramach "Lokalu na kulturę".

– Projekty działające w ramach "Lokalu na kulturę" są dowodem na to, że sprawdza się strategia miasta, by inwestować w kulturę, nie tylko w wielkie wydarzenia, koncerty czy instytucje, ale, by wspierać oddolne inicjatywy mieszkańców, którzy najlepiej wiedzą, co jest potrzebne w ich najbliższym otoczeniu – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Wsparcie miasta polega na udostępnieniu lokali po preferencyjnych stawkach czynszu. Tym razem komisja konkursowa wybrała 3 oferty:

  • KAFELTERIE, czyli pracownie ceramiczną wraz działalnością artystyczną w zakresie malarstwa, tworzenia biżuterii, scrapbookingu i krawiectwa, organizacja warsztatów artystycznych. Lokal powstanie przy ul. Gliwickiej 150.
  • MUZYKUJ, czyli nauka gry na instrumentach, studio nagrań, organizacja warsztatów u wykładów związanych z muzyką, pedagogiką, twórczości i rozwojem osobistym oraz spotkać społeczności lokalnej w ramach wieczorów z filmami o walorach artystycznych. Oferta ta będzie realizowana przy ul. Raciborskiej 16.
  • Śląski Związek Szachowy w Katowicach przy ul. Panewnickiej 21 poprowadzi kawiarenkę szachową oraz Polsko-Węgierskie Centrum Kultury i Biznesu.
d4d5hcm

Lokal na kulturę. Złożono 9 ofert

W najbliższym czasie zostaną podpisane umowy z nowymi najemcami, a także ruszą prace adaptacyjne. Lokale wcześniej pełniły funkcje usługowe bądź handlowe, więc będą przez najemców dostosowywane do pełnienia roli "Lokalu na kulturę".

W 14. edycji złożono 9 ofert, a do dyspozycji były 4 lokale. Trzy z lokali zyska nowych najemców. W trzynastu edycjach wystawiono do konkursu w sumie 79 wolnych lokali użytkowych, zawarto umowy na 37 lokali, aktualnie w użytkowaniu pozostają 22 lokale.

Rozłam w PiS. "Jedyną drogą jest budowanie czegoś zdrowego"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4d5hcm

Podziel się opinią

Share
d4d5hcm
d4d5hcm
Więcej tematów