Katowice. Śląski Festiwal Nauki. Jest termin piątej edycji
Piąta edycja Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice odbędzie się między 9 a 15 października. Jeden dzień wydarzenie zawita na bulwary katowickiej Rawy, w pozostałe dni odbywać się będzie w przestrzeni internetowej.
Śląski Festiwal Nauki zainaugurowany zostanie w sobotę 9 października uroczystą galą otwarcia. Na potrzeby wydarzeń festiwalowej niedzieli 10 października miasto zaaranżuje przestrzeń rozciągającą się od katowickiego rynku przez ulicę Teatralną i tereny nad Rawą w sąsiedztwie Uniwersytetu Śląskiego aż do ulicy Jerzego Dudy-Gracza.
- W tej właśnie przestrzeni zaprojektujemy scenę główną, kilka scen pomniejszych, obszary wiedzy i strefy specjalne – a więc wszystko to, do czego przyzwyczaiła się publiczność festiwalu odwiedzająca w minionych latach gmach MCK – informuje katowicki ratusz.
Katowice. Śląski Festiwal Nauki. Jest termin piątej edycji
Od 11 do 15 października (czyli od poniedziałku do piątku) festiwal odbywać się będzie w formule online. Każdy dzień poświęcony będzie innemu obszarowi wiedzy - przyrodzie, technice, naukom humanistyczno-społecznym, naukom ścisłym oraz medycynie i zdrowiu.
Scheuring-Wielgus zgodziła się z dziennikarzem WP. Zaraz potem wygłosiła apel
Organizację ŚFN nad Rawą miasto traktuje jako znakomitą okazję do zmiany jej wizerunku, a w dalszej perspektywie uczynienia jej ważnym elementem w przestrzeni miejskiej Katowic.
- Poza tym liczymy, że festiwal w takiej lokalizacji będzie pierwszym krokiem na drodze do stworzenia w tym miejscu Strefy Nauki, która w naturalny sposób łączyłaby się ze Strefą Kultury – podkreśla katowicki ratusz.
Śląski Festiwal Nauki w Katowicach. Ruszył nabór uzupełniający
Jednocześnie ruszył uzupełniający nabór aktywności, które będzie można zaprezentować festiwalowej publiczności.
Za pomocą specjalnego formularza ponownie można zgłaszać aktywności do programu święta śląskiej nauki - propozycje wykładów, warsztatów, stanowisk pokazowych, wystaw oraz wszelkich innych form popularyzatorskich. które wzbogaciłyby festiwalowe obszary wiedzy lub strefy specjalne.
- Szczególnie ucieszą nas różnego rodzaju wydarzenia artystyczne, np. koncerty, oraz aktywności mogące rozszerzyć program strefy miasta, strefy wody oraz strefy zdalnego życia – przekonują organizatorzy.