Trwa ładowanie...
d4ey1ba

Katowice. Pierwszy sklep socjalny wkrótce otworzy podwoje. Ceny niższe od rynkowych

Już 10 grudnia w samo południe rozpocznie swoją działalność sklep socjalny, w którym najbardziej potrzebujący mieszkańcy Katowic będą mogli zrobić podstawowe zakupy w atrakcyjnych cenach. Ale na podstawie specjalnych skierowań.
Share
Katowice. 10 grudnia w samo południe rozpocznie działalność sklep socjalny.
Katowice. 10 grudnia w samo południe rozpocznie działalność sklep socjalny.Źródło: UM Katowice, Fot: katowice.eu
d4ey1ba

Powstanie sklepu socjalnego przy ulicy Tysiąclecia 82 jest wyjściem naprzeciw osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, doświadczającym stałych lub tymczasowych trudności finansowych i życiowych, powstałych w wyniku choćby utraty pracy.

Prowadzony przez Fundację Wolne Miejsce sklep socjalny będzie zakładał sprzedaż artykułów spożywczych, środków higieny osobistej i chemii domowej w cenach znacznie niższych niż ich wartość rynkowa. Zakupy w sklepie będzie można robić na podstawie specjalnych skierowań wydawanych przez terenowe punkty pomocy społecznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach.

Z zakupów w sklepie będą mogły skorzystać zarówno osoby objęte pomocą społeczną, jak również osoby i rodziny nie korzystające dotąd z pomocy katowickiego MOPS-u, które spełniają określone kryteria dochodowe. Osobę uprawnioną do korzystania z zakupów w sklepie socjalnym obowiązywać będzie limit wizyt w trakcie tygodnia, a także limit kwoty, którą będzie ona mogła jednorazowo wydać podczas zakupów.

d4ey1ba

Katowice. Rusza sklep socjalny razem z akcją darmowej zupy z pieca

Z oferty sklepu socjalnego będą mogli korzystać także katowiccy seniorzy. Idea sklepów socjalnych zyskuje na popularności w całym kraju. Wydarzeniem towarzyszącym otwarciu sklepu będzie także akcja "Dzień Walki z Głodem z Kotłem Miłosierdzia".

W jej ramach zostanie przygotowana i przekazana w jednorazowych zamykanych pojemnikach gorąca zupa najbardziej potrzebującym tego mieszkańcom Katowic. Zupa przygotowana będzie na wolnym powietrzu, w specjalnym kotle opalanym drewnem, którego pojemność pozwoli na wydanie około 1000 porcji.

Radzymin. Samochód w gablotce przed kościołem. Wierni chcieli się do niego modlić

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ey1ba

Podziel się opinią

Share
d4ey1ba
d4ey1ba
Więcej tematów