Trwa ładowanie...

Jaworzno. Namalowane na drodze napisy mają ostrzegać

Pojawiły się w miejscach, gdzie często dochodzi do zdarzeń drogowych. Niebezpieczne sytuacje zdarzają się tam zarówno z winy kierowców, jak i pieszych. Nowe napisy mają ostrzegać i jednych i drugich.

Share
Napisy na drodze ostrzegają zarówno kierowców, jak i pieszych Napisy na drodze ostrzegają zarówno kierowców, jak i pieszych Źródło: MZDiM Jaworzno
d1u92xf

W niektórych miejscach światła, gdzie indziej progi zwalniające. Ograniczenie prędkości lub migające znaki, informujące o zagrożeniu. Każdy z nas, poruszając się po drogach, spotyka się z różnymi sposobami ostrzegania o możliwym niebezpieczeństwie.

Zarządca dróg w Jaworznie zdecydował, że prócz tego na jezdniach pojawią się nowe ostrzeżenia. Napisy "Zwolnij" i "Nie omijaj" zostały namalowane obok siebie. Miejski Zarząd Dróg i Mostów ma nadzieję, że przyczyni się to do zwiększenia bezpieczeństwa.

O wprowadzenie takich zmian wnioskowała policja, czy jednak kierowcy zwrócą na nie uwagę? I czy piesi, zbliżając się do przejścia z nosem w ekranie telefonu komórkowego, zareagują odpowiednio na napis "Przejście offline"?

d1u92xf

To się okaże za jakiś czas. Jeśli nowy "sposób" przyniesie oczekiwane efekty, zapewne napisy pojawią się w kolejnych częściach miasta.

Gliwice. Potrącenie na pasach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1u92xf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1u92xf
d1u92xf
Więcej tematów