Trwa ładowanie...

Harmonogram szczepień. Będą zmiany na Śląsku?

Trzecia fala koronawirusa w województwie śląskim przybiera na sile. Dziennie notuje się tam najwięcej zakażeń w Polsce. Szef resortu zdrowia zapowiedział, że w reakcji na tę sytuację, rozważane są zmiany w harmonogramie szczepień i relokacja pacjentów ze Śląska.

Share
Harmonogram szczepień. Będą zmiany na Śląsku?
Źródło: EASTNEWS, Fot: LUKASZ SOLSKI
d127w3n

- Rzeczywiście sytuacja na Śląsku jest bardzo trudna. Mamy do czynienia z taką sytuacją, że Śląsk jest tym regionem, gdzie mamy najwięcej dziennych zachorowań – powiedział na antenie TVP Info Adam Niedzielski.

Dodał, że wskaźnikiem mówiącym o złej sytuacji epidemicznej na Śląsku jest również przyrost zachorowań. "Ta dynamika jest cały czas bardzo duża" – powiedział.

d127w3n

Harmonogram szczepień na Śląsku – jest możliwość przyspieszenia

Adam Niedzielski przyznał, że rozważana jest możliwość przyspieszenia procesu szczepień na Śląsku.

- Takie rozwiązanie zastosowaliśmy w woj. warmińsko-mazurskim, kiedy to ono było regionem z największą liczbą zachorowań i myślę, że tutaj przyjmiemy jakieś specjalne rozwiązania na najbliższe dni – powiedział.

Będzie relokacja pacjentów

Szef resortu zdrowia poinformował także o planach relokacji pacjentów ze śląskich szpitali drogą lotniczą do innych ośrodków. Przyznał, że do końca tygodnia do innych ośrodków zostanie przetransportowanych 150-170 pacjentów.

Szef resortu zdrowia spotkał się już w tej sprawie z wojewodą śląskim Jarosławem Wieczorkiem i przedstawicielami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na spotkaniu omówiona została m.in.logistyka przenoszenia pacjentów do ośrodków w innych województwach.

d127w3n

- Województwo śląskie potrzebuje wsparcia w zakresie dodatkowej infrastruktury, udostępnienia w sąsiednich regionach możliwości położenia pacjentów ze Śląska, bo niestety mamy do czynienia z taką skalą problemu, która już nie może być samodzielnie rozwiązana – powiedział Niedzielski.

- Rozpatrujemy już nie tylko transport kołowy przy relokacji, rozpatrujemy także możliwość transportu Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym, a jeżeli skala będzie tego wymagała to oczywiście zaangażowanie państwa może być jeszcze większe – zapewnił.

Koronawirus w Polsce. Rekordy zakażeń w województwie śląskim

W środę wojewoda śląski Jarosław Wieczorek poinformował, że ostatniej doby na Śląsku zanotowano 6092 nowe przypadki zakażenia koronawirusem – najwięcej od początku pandemii. Dodał, że tydzień wcześniej zdiagnozowano 4600 nowych zachorowań. Obecnie w śląskich szpitalach przebywa ponad 4 tys. pacjentów.

Generał apeluje do Andrzeja Dudy. O arcybiskupie Głódziu mówi bez ogródek

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d127w3n

Podziel się opinią

Share
d127w3n
d127w3n
Więcej tematów