Trwa ładowanie...

Gliwice. Wpuszczali tylko wyselekcjonowanych klientów, ale i tak wpadli

Cztery automaty do gier hazardowych zarekwirowali w Gliwicach policjanci i funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego w Rybniku. Ich właścicielowi grożą trzy lata więzienia i wysoka grzywna.
Share
Gliwice. Policjanci zarekwirowali cztery automaty do gier hazardowych.
Gliwice. Policjanci zarekwirowali cztery automaty do gier hazardowych.Źródło: Śląska Policja
d2etqe4

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy miejskiej policji w Gliwicach uzyskali informację, że na terenie miasta działa punkt, w którym prowadzone były gry na automatach wbrew przepisom ustawy z 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych. Do akcji wkroczyli gliwiccy policjanci i informacje się potwierdziły.

Gliwice. Zlikwidowany lokal z automatami do gier hazardowych

Po wejściu do lokalu stróże prawa znaleźli cztery nielegalne urządzenia, automaty do gier oraz między innymi gotówkę w wysokości ponad czterech tysięcy złotych, pochodzącą z wpłat od graczy i służącą do wypłat za ewentualne wygrane. Lokal, w którym prowadzono nielegalną działalność, chroniony był przez rozmieszczony przy wejściu monitoring oraz selekcję wchodzących klientów. Zajmował się nią opiekun lokalu.

d2etqe4

"Opiekuna” zatrzymano w celu realizacji z jego udziałem czynności procesowych, natomiast automaty do nielegalnych gier zostały przejęte przez policjantów i przekazane bezpośrednio wspólnie z funkcjonariuszom Urzędu Celno-Skarbowegow Rybniku, którzy przeprowadzą teraz postępowanie karne skarbowe w kierunku przestępstwa określonego w art.107 kodeksu karnego skarbowego.

Za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, lub bez zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat trzech, albo obie kary łącznie.

Koronawirus. Dr Paweł Grzesiowski o "ciemnoczerwonych strefach"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2etqe4

Podziel się opinią

Share
d2etqe4
d2etqe4
Więcej tematów