Trwa ładowanie...

Gliwice. Śmierdząca sprawa w centrum miasta. Podejrzenie znów padło na oczyszczalnię

Gliwickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przekonuje, że to nie oczyszczalnia ścieków jest odpowiedzialna za przykre zapachy, które unoszą się także w ścisłym centrum miasta.

Śląskie. Odpowiedzialne za przykre zapachy w Gliwicach ma być nawożenie okolicznych pól.Śląskie. Odpowiedzialne za przykre zapachy w Gliwicach ma być nawożenie okolicznych pól.Źródło: UM Gliwice
d3r9mr2
d3r9mr2

Ostatnio w różnych częściach Gliwic unosi się mało przyjemny zapach. Może w tym nie być nic nadzwyczajnego, bo czasami rolnicy o tej porze roku użyźniają pola naturalnym nawozem. Sprawa jednak wzbudziła spore zainteresowanie.

- W Gliwicach i bezpośrednim sąsiedztwie miasta jest sporo pól uprawnych, co generalnie jest przecież przyjemne. Jednak działania rolników, pomimo że są ekologiczne, niektórym mieszkańcom przeszkadzają – zauważają urzędnicy gliwickiego ratusza.

Gliwice. Śmierdząca sprawa w centrum miasta

- Atmosfera się zagęściła, bo jak czasami nie wiadomo, kto jest winien, to najlepiej wskazać na urząd albo firmy miejskie. Podobnie jak rok temu, podejrzenie padło m.in. na oczyszczalnię ścieków – z nieukrywanym żalem przyznaje gliwicki magistrat.

Ryszard Czarnecki z PiS skrytykował szefa MSZ Niemiec

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wyjaśniło jednak, że to nie oczyszczalnia jest odpowiedzialna za przykre zapachy. Poprzednio pracownicy PWiK ustalili, że powodem było nawożenie pól w rejonie Starych Łabęd i Rzeczyc.

d3r9mr2

Gliwice. Gdzie jest źródło uciążliwych zapachów w mieście

Tym razem uciążliwe zapachy pojawiają się również w południowych dzielnicach, m.in. na Wójtowej Wsi, co może wskazywać na to, że ich źródłem jest rolnictwo.

- Informujemy, że miasto nie ma wpływu na tę sytuację. W pewnych warunkach atmosferycznych fetor po prostu się unosi i dociera nawet do pięknego centrum Gliwic - przekonują służby prasowe gliwickiego ratusza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3r9mr2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3r9mr2
Więcej tematów