Trwa ładowanie...
dbsl4uk

Gliwice. Pies konał w męczarniach, policja szuka kłusownika

Miał zaledwie 9 lat, był przyjacielem rodziny i ulubieńcem dzieci. Idąc ze swym panem jak zwykle na spacer, nie przypuszczał że wpadnie w śmiertelne sidła.
Share
Owczarek konał w męczarniach (zdjęcie poglądowe)
Owczarek konał w męczarniach (zdjęcie poglądowe)Źródło: WP, Fot: Katarzyna Łapczyńska
dbsl4uk

Sidła, które ktoś specjalnie tam zostawił. Wiedział, co robi – bo zrobił to świadomie, choć dla większości z nas to niezrozumiałe. ”Kłusownik, działając z niskich pobudek, doprowadził do trwającego najprawdopodobniej wiele godzin cierpienia zwierzęcia” – przyznaje podinsp. Marek Słomski, rzecznik policji w Gliwicach.

Owczarek niemiecki wpadł we wnyki i konał w męczarniach. A właściciel znalazł go dopiero po kilku godzinach, bo był przekonany że pies sam wróci do domu znaną mu drogą. Tak się jednak nie stało. Teraz sprawcy tego brutalnego zdarzenia poszukuje policja.

Kłusownik zastawił pułapkę na terenie nieużytków pomiędzy autostradą A4 a ul. Miodową w Bojkowie (Gliwice). Śmiertelnie niebezpieczne pętle z drutu czekały na swoją ofiarę. Stał się nią niewinny pies, który 24 listopada poszedł jak zwykle na spacer ze swym panem.

dbsl4uk

Mundurowi, którzy przeprowadzili oględziny miejsca, znaleźli w okolicy więcej tego typu pułapek. Część z nich była zardzewiała, co świadczy o tym, że były tam od dłuższego czasu. Policja rozpoczęła poszukiwania kłusownika. Każdy, to może pomóc w ustaleniu personaliów sprawcy, proszony jest o kontakt. Zapewniona jest całkowita anonimowość.

Owczarek przy pracy. Nagranie czworonożnego pomocnika podbija Internet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dbsl4uk

Podziel się opinią

Share
dbsl4uk
dbsl4uk
Więcej tematów