Trwa ładowanie...

Dąbrowa Górnicza. Kolejne utrudnienia dla kierowców z powodu budowy centrum przesiadkowego. Po zakończeniu inwestycji ma być lepiej

Prace przy budowie centrum przesiadkowego i przebudowie układu drogowego w śródmieściu Dąbrowy Górniczej wkraczają w kolejny etap. Nowe utrudnienia w rejonie ul. Limanowskiego.
Share
Dąbrowa Górnicza. Na budowie centrum przesiadkowego praca wre.
Dąbrowa Górnicza. Na budowie centrum przesiadkowego praca wre.Źródło: UM Dąbrowa Górnicza
d2rqg0u

Zamknięty dla ruchu został fragment ul. Limanowskiego – od ul. Robotniczej do posesji nr 25. Dojazd do budynków został zachowany. W pierwszym tygodniu zamknięcia zakaz ruchu nie będzie obejmował autobusów. Objazd wyznaczono ul. Konopnickiej, Śliwińskiego, Korzeniec i Robotniczą.

Droga zamknięta będzie około sześciu miesięcy. W tym czasie robotnicy zajmą się kompleksowym uzbrojeniem terenu, budową zbiorników retencyjnych i ronda na skrzyżowaniu ul. Limanowskiego, nowej drogi i wjazdu do tunelu pod torowiskiem kolejowym.

Dąbrowa Górnicza. Trwa budowa centrum przesiadkowego

Szybki przejazd tunelem pod torami, ominięcie centrum nową drogą, łatwy dostęp do autobusów i pociągów z centrum przesiadkowego. Taki ma być efekt inwestycji, która toczy się w śródmieściu.

d2rqg0u

Budowa centrum przesiadkowego przy kolejowej stacji w centrum i przebudowa układu drogowego to jedna z kluczowych miejskich inwestycji. Ma być gotowa do końca marca 2023 r. Nowe rozwiązania zmienią i ułatwią poruszanie się po mieście. Dadzą jednocześnie sporo korzyści kierowcom, pasażerom transportu publicznego, pieszym i rowerzystom.

Pod koniec stycznia, dla ruchu samochodowego, zamknięty został przejazd kolejowy na ul. Konopnickiej. Z przejazdu mogą korzystać piesi i rowerzyści. W czasie zamknięcia prowadzone są roboty związane z budową tunelu pieszo-rowerowego pod torami, który zastąpi przejazd. Tunel drogowy powstanie pod torowiskiem przy stacji kolejowej i połączy ul. Kościuszki z ul. Limanowskiego.

Artur Dziambor z Konfederacji odpowiada Januszowi Kowalskiemu. Nawet się nie zawahał

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2rqg0u

Podziel się opinią

Share
d2rqg0u
d2rqg0u
Więcej tematów