Trwa ładowanie...

Częstochowa. Zatrzymany po trzech latach ukrywania się. Zdecydowała spostrzegawczość policjanta

Częstochowscy śledczy zatrzymali 44-letniego mężczyznę. Poszukiwany ukrywał się trzy lata.
Share
Częstochowa. Kolejny ukrywający się przestępca trafi za kratki.
Częstochowa. Kolejny ukrywający się przestępca trafi za kratki.Źródło: śląska policja
d4hizwl

O zatrzymaniu 44-latka zdecydował przypadek. Kryminalni z Częstochowy, podczas ustaleń, które prowadzili do jednej ze spraw, nagle zauważyli wychodzącego z pobliskiej posesji mężczyznę. Policjanci rozpoznali w nim przestępcę. 44-latek poszukiwany był za oszustwo, groźby karalne i jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Od 2,5 roku ukrywał się za zachodnią granicą, a od pół roku w kraju.

44-latek zmienił wygląd, miejsce zamieszkania, zwyczaje, pracował „na czarno” i korzystał z telefonu zarejestrowanego na kolegę. Mimo tych zabiegów nie udało mu się zmylić stróżów prawa. Mężczyzna nie uniknie wymierzonej mu przez sąd kary pozbawienia wolności. Teraz prawie rok spędzi w więzieniu.

Częstochowa. Wpadli poszukiwani przestępcy

Nie jest to jedyny poszukiwany przestępca, którego udało się w ostatnich dniach namierzyć policjantom z Częstochowy. W ich ręce wpadł dwaj mężczyźni.

d4hizwl

Jeden z nich, 61-latek poszukiwany był trzema listami gończymi oraz Europejskim Nakazem Aresztowania. Gdy usłyszał pukanie do drzwi, schował się przed policjantami w łazience. O tym, że nie była to dobra kryjówka przekonał się zaraz po wejściu kryminalnych do mieszkania. Teraz mężczyzna spędzi prawie 2,5 roku w zakładzie karnym.

Dodajmy, że w ubiegłym roku częstochowska policja zatrzymała w sumie 1190 osób poszukiwanych, z czego 155 ściganych listami gończymi.

Osoby poszukiwane często bywają niebezpieczne. Ścigani za zabójstwa, zgwałcenia, oszustwa czy rozboje czasami latami ukrywają się przed policją, by uniknąć konsekwencji popełnionego czynu. Widząc takie osoby powinno się powiadomić policję w sposób możliwie dyskretny, podając jak najwięcej szczegółów dotyczących ubioru poszukiwanego oraz czasu i miejsca, w którym ostatni raz był widziany.

Szczepionka na COVID. Rzecznik rządu potwierdza doniesienia dot. negocjacji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4hizwl

Podziel się opinią

Share
d4hizwl
d4hizwl
Więcej tematów