Trwa ładowanie...

Częstochowa. Kolejny zjazd motocyklistów, tym razem z ograniczeniami

Pandemia koronawirusa trwa, obostrzenia też. Mimo to staramy się żyć normalnie. To, co zostało zaplanowane dawno temu jest realizowane, choć w nieco innej formie. Często jednak zdarza się, że wydarzenia zostają przesunięte w czasie lub odwoływane. To jednak nie.

Share
Kolejny zlot motocyklistów na Jasnej Górze
Kolejny zlot motocyklistów na Jasnej GórzeŹródło: UM Częstochowa
d4mfm7o

Żyjemy w nowym świecie i nowych warunkach. Musimy się do tego dostosować, bo nie mamy wyboru. Inaczej będziemy zmuszeni pożegnać się z wcześniej zaplanowanymi wydarzeniami.

Co roku w Częstochowie organizowane są dwa zloty motocyklowe – jeden odbył się w zeszły weekend, kolejny ma odbyć się 18 kwietnia. Ze względu na ogólnopolski rozgłos, po tym jak na jasnogórskich błoniach mimo obostrzeń pojawiło się 10 tys. osób, formuła tym razem będzie zupełnie inna.

d4mfm7o

O godz. 11 w Kaplicy Matki Bożej odprawiona zostanie Msza Święta w intencji wszystkich motocyklistów, która transmitowana będzie w telewizji. Do kaplicy będzie mogło wejść jednocześnie 50 osób, a 150 na dziedziniec. Nie będzie obrazu na telebimach zlokalizowanych na błoniach, bo ze względu na obostrzenia nie będzie można na nie wjechać.

Sprawa ubiegłotygodniowej pielgrzymki, na której pojawiło się tyle osób jest prowadzona obecnie przez częstochowską prokuraturę. Śledztwo zostało wszczęte w sprawie sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób, poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego i szerzenia się choroby zakaźnej wywołanej wirusem SARS-CoV-2.

Pościg jak z filmów akcji. Motocyklista jadąc ponad 200 km/h uciekł przed policją

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4mfm7o

Podziel się opinią

Share
d4mfm7o
d4mfm7o
Więcej tematów