Trwa ładowanie...

Częstochowa. Dzięki temu na świat przyszło ponad 50 dzieci, rusza kolejna edycja programu in vitro

53 żywych istot - 27 dziewczynek i 26 chłopców, w tym pięć par bliźniąt. Mimo, że wcześniej w to nie wierzyli, teraz nie wyobrażają sobie innego życia…życia bez nich. Bo mimo, że było trudno – udało się. Udało się, bo ktoś im pomógł.
Share
Częstochowa jako pierwsza dofinansowała in vitro
Częstochowa jako pierwsza dofinansowała in vitroŹródło: Istock
d4gt5c0

Pomogło pierwsze w Polsce miasto, które wprowadziło program dofinansowania in vitro.W tym roku to już czwarta edycja. Na jej realizację przeznaczono z miejskiego budżetu 150 tys. zł. Zgłoszenia par rozpoczną się za kilka dni.

"Uczestnikom programu przysługuje możliwość jednorazowego dofinansowania do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego w wysokości do 5 tys. zł, pod warunkiem przeprowadzenia jednej procedury. Pozostałe koszty procedury ponoszą pacjenci” - przypomniał Urząd Miasta Częstochowy.

Zgłoszenia zaczną być przyjmowane pod koniec tego tygodnia. Ze względu na sytuację epidemiologiczną - drogą telefoniczną pod nr 34 / 370 71 23 w godzinach od 9 - 15. Dalsze informacje będą przekazywane przez telefon. Przy naborze wniosków decyduje kolejność zgłoszeń.

d4gt5c0

Z programu mogą skorzystać pary, które spełniają odpowiednie kryteria. To kobiety do 40. roku życia (w określonych przypadkach do 42. roku), pary będące mieszkańcami Częstochowy, którym do tej pory nie udało się zajść w ciążę w sposób „naturalny” i są zakwalifikowane do leczenia metodą zapłodnienia pozaustrojowego przez realizatora programu, zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu.

Prof. Mirosław Wielgoś o leczeniu niepłodności w Polsce. Ginekolog krytykuje decyzję rządzących

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4gt5c0

Podziel się opinią

Share
d4gt5c0
d4gt5c0
Więcej tematów