Trwa ładowanie...
d26t98o

Cieszyn. Padła ofiarą oszustów, przekazała im 31 tys zł

Policjanci z Cieszyna zatrzymali sprawcę oszustwa, który wyłudził od mieszkanki powiatu koneckiego ponad 31 tysięcy złotych. Kobieta myślała, że wpłaca odszkodowanie za wypadek spowodowany przez krewną.
Share
Cieszyn. Policjanci odzyskali cały łup oszustów.
Cieszyn. Policjanci odzyskali cały łup oszustów.Źródło: Śląska Policja
d26t98o

Policjanci z komendy w Końskich zostali poinformowani przez 62-latkę o oszustwie metodą "na policjanta”. Zgłaszająca oświadczyła, że na jej telefon stacjonarny zadzwoniła kobieta podająca się za policjantkę. Poinformowała, że krewna kobiety spowodowała wypadek i trzeba wpłacić kaucję za zwolnienie z aresztu. Fałszywa policjantka dodała, że za chwilę przyjedzie do niej inny „policjant”, który odbierze gotówkę. W trakcie rozmowy kobieta podająca się za policjantkę tak zmanipulowała 62-latkę, że ta uwierzyła w cała historię i przekazała wszystkie pieniądze oszustowi.

Cieszyn. Metoda "na policjanta" wciąż skuteczna

Od razu po otrzymaniu zgłoszenia w sprawę zaangażowali się policjanci z wydziału kryminalnego. Zebrane informacje zostały przekazane funkcjonariuszom z innych jednostek policji.

d26t98o

W odnalezieniu sprawców oszustwa kluczowa okazała się współpraca cieszyńskich mundurowych z policjantami wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Oszust został zatrzymany w Kaczycach na ul. Tuwima, niedaleko granicy z Czechami. Policjanci odzyskali całą kwotę, jaką przestępcy wyłudzili od 62-latki. W sumie było to 20 tysięcy złotych, 1000 dolarów oraz 1800 euro, czyli w sumie ponad 31 tysięcy złotych. 39-letni mężczyzna oraz podróżująca z nim 38-letnia kobieta zostali zatrzymani i przekazani w ręce policjantów z Końskich.

"Mała Sycylia" w Trójmieście? Jacek Karnowski o filmie Sylwestra Latkowskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d26t98o

Podziel się opinią

Share
d26t98o
d26t98o
Więcej tematów